خبرهای خارجی

133
۵ حوت ۱۳۹۷
نویسنده: خیرالدین رحمانی

ونزویلا روابط دیپلماتیک اش را با کلمبیا قطع کرد


رسانه های خارجی گزارش داده اند که نیکولاس مادورو رییس جمهور ونزویلا صبح امروز (یکشنبه) قطع روابط دیپلوماتیک با کلمبیا را اعلام کرد و به دیپلمات های این کشور ۲۴ ساعت وقت داد تا خاک ونزویلا را ترک کنند.
به نقل از شبکه تلویزیونی “تله سور” نیکولاس مادورو رییس جمهور ونزویلا پس از آنکه “ایوان دوک” رییس جمهور کلمبیا از حمله نظامی به ونزویلا حمایت کرد، اعلام کرد که روابط دیپلماتیک را با آن کشور قطع نموده و به دیپلمات های آن کشور ۲۴ ساعت فرصت داده است تا ونزویلا را ترک کنند.
مادورو افزوده است :”کاسه صبرما لبریز شده، نمی‌توانیم این را تاب بیاوریم. نمی‌توانیم شاهد آن باشیم که کلمبیا اجازه داده خاکش برای تجاوز علیه ونزوئلا مورد استفاده قرار بگیرد.”
هزاران نفر از حامیان دولت قانونی ونزوئلا شنبه برای حمایت از صلح و حاکمیت مستقل کشورشان در کاراکاس تظاهرات کردند. مادورو در جمع تظاهرات‌کنندگان حاضر شد و از آنها خواست برای حفظ صلح و امنیت ملی کشورشان مبارزه کنند.
رئیس‌جمهور ونزوئلا تأکید کرده است که کودتای تحت حمایت آمریکا به رهبری خوان گوایدو در ونزوئلا به دلیل وحدت گروه‌های مدنی و اردو شکست خورده است.
نیکولاس مادورو درباره ادعاهای کشورهای غربی و متحدان شان در آمریکای لاتین در خصوص ارسال «کمک‌های انسانی» هم اظهارنظر نموده و افزوده است که کمک‌های اصطلاحاً بشردوستانه‌ای که گروه‌های مخالف قصد دارند از مرز کلمبیا وارد ونزوئلا کنند با هدف سرپوش گذاشتن بر نیت آمریکا که عبارت است از مداخله در ونزوئلا برای هدر دادن منابع آن، انجام می‌شود.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد