خبرهای داخلی

870
۴ ثور ۱۳۹۶
نویسنده: نوریه نزهت نادری

ولی مسعود: حکومت وحدت ملی مشروعیت ندارد

احمد ولی مسعود، رییس بنیاد احمد شاه مسعود و طراح اجندای ملی، می‌گوید: “حکومت وحدت ملی مشروعیت قانونی و مردمی ندارد و نمی‌تواند مشکلات شهروندان را حل کند.”
مسعود که امروز در یک نشست خبری سخن می‌گفت، افزود: “رهبران حکومت وحدت ملی با گذشت سه سال از عُمر این حکومت، نتوانسته‌اند توافق‌نامه تشکیل حکومت که جنبه مشروعیت به آن می‌بخشد را عملی کنند.”
به گفته‌ای مسعود، در حال ‌حاضر حکومت وحدت ملی فاقد مشروعیت قانونی، سیاسی و مردمی است و رهبران آن به دلیل مصروفیت در زد و بندهای درون حکومتی قادر به حل مشکلات شهروندان نیستند.
مسعود، با انتقاد از رهبری حکومت، می‌گوید: “حکومت وحدت ملی دیگر پشتوانه مردمی ندارد.”
مسعود، تاکید دارد که، اجندای ملی، طرح ده ماده‌ای را برای بیرون رفت از وضعیت کنونی کشور روی دست دارد.
ایجاد یک حکومت‌ ملی و زعامت‌ ملی و نیز ایجاد کمسیون شفاف انتخاباتی از برجسته‌ترین مواد طرح اجندی‌ملی است که به گفته‌ای مسعود در مورد آن با سایر احزاب سیاسی، نهادهای مردمی و شخصیت‌های برجسته سیاسی گفتگو و رای زنی خواهند کرد.
این در حالیست که، اخیرا رهبران سیاسی و افراد بانفوذ از نحوه حکومت‌داری رییس‌جمهور غنی و آنچه که استبداد و منحصرگرایی قدرت در ارگ می‌دانند، سخت انتقاد می‌کنند.
افزون بر آن، جنرال عبدالرشید دوستم، معاون اول ریاست‌جمهوری و احمدضیاء مسعود، نماینده پیشین رییس‌جمهور در امور اصلاحات و حکومت‌داری خوب، از میان افرادی اند که با سیاست‌های حکومت وحدت ملی سخت مخالف اند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد