خبرهای داخلی

730
۱۳ قوس ۱۳۹۶
نویسنده: الیاس ابدالی

ولسی جرگه به استثنای نرگس نهان به ۱۱ نامزد وزیر دیگر رای اعتماد داد

یازده نامزد وزیر به استثنای نرگس نهان؛ نامزد وزیر معادن و پترولیم توانستند رای اعتماد ولسی جرگه را به دست آورند.

در نشست امروزى ولسى جرگه، ٢٢٥ تن از اعضاى جرگه حاضر بودند و هر نامزد وزير، براى گرفتن راى اعتماد، به اخذ ١١٣ راى تاييد نياز داشت.

شهزادگل آریوبی، نامزد وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی با کسب ١١٥ راى تاييد، مصطفی مستور نامزد وزارت اقتصاد با کسب ١٥٥ راى تاييد، محمد شفیق گل آغا شیرزی نامزد وزارت امور سرحدات، اقوام و قبایل با به دست آوردن ١٥٨ راى تاييد، طارق شاه بهرامی نامزد وزارت دفاع ملى با داشتن ١٤١ راى تاييد نمایندگان را به دست آوردند.

به همین ترتیب، ویس احمد برمک نامزد وزارت امور داخله با به دست آوردن ١٧٣ راى، مجیب الرحمن کریمی نامزد وزارت احیاء و انکشاف دهات با ١٢٩ راى، نصیراحمد درانی نامزد وزارت زراعت، آبیاری و مالداری با ١٤٤ راى، محمد حمید طهماسی نامزد وزارت ترانسپورت با ١٤٩ راى، نجیب الله خواجه عمری نامزد وزارت تحصیلات عالی با ١٢٤ راى، فیض‌الله ذکی نامزد وزارت کار، امور اجتماعی، شهداء و معلولین با ١٢٦ راى و یما یاری نامزد وزارت فواید عامه با ١٥٦ راى توانستند کرسی وزارت‌های مربوطه شان را به دست آورند.

در این میان، نرگس نهان، نامزد وزارت معادن و بترولیم و تنها زن در میان نامزد وزرای معرفی شده، با کسب ۱۰۷ رای تایید نتواست اعتماد نمایندگان را برای احراز کرسی وزارت معادن جلب کند.

با این تصمیم ولسی جرگه بخش عمده  اعضای کابینه حکومت وحدت ملی پس از یک مدت طولانی تکمیل شد، اما هنوز هم وزارت‌های خارجه، معارف و اطلاعات و فرهنگ توسط سرپرستان اداره می‌شود.

عبدالرووف ابراهیمی، رئیس ولسی جرگه از حکومت خواست تا در کنار معرفی نامزد وزیر برای وزارت معادن، به سرپرستی در وزارت‌های خارجه، معارف و اطلاعات و فرهنگ پایان دهد تا به گفته او، حکومت قانونمند شود.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد