خبرهای داخلی

229
۱۷ جدی ۱۳۹۷
نویسنده: جواد نبی زاده

ولسوال نام نهاد طالبان برای ولسوالی المار فاریاب کشته شد


مقامات امنیتی زون شمال کشور می گویند که ولسوال نام نهاد طالبان برای ولسوالی المار و قومندان قطعه سرخ طالبان همراه با ۱۷ تن افراد شان کشته شده و ۹ تن دیگر آنان زخم برداشته اند.
محمد حنیف رضایی سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین به کلید می گوید:” عملیات مشترک نیروهای امنیتی افغان با همکاری نیروهای حمایت قاطع، عصر روز گذشته بالای مواضع افراد طالبان در روستا های قره غولی، دیوانه خانه و جیلگیلدی ولسوالی المار ولایت فاریاب راه اندازی گردیده بود که در نتیجه تلفات سنگین بر افراد طالبان وارد شده است.”
به گفته رضایی، در این حملات ولسوال نام نهاد گروه طالبان برای ولسوالی المار به اسم ملا سرور و قوماندان قطعه سرخ این گروه به اسم مولوی حبیب الله همراه با افراد شان کشته شده اند.
حنیف رضایی هم چنان افزود که در این عملیات چندین مواضع مخالفان مسلح دولت همراه با ۷ عراده موتر این گروه تخریب و مقدار زیاد اسلحه و مهمات بدست نیروهای امنیتی افتاده است.
گفته می شود هنوز هم درگیری در بعضی از نقاط ولسوالی المار ولایت فاریاب جریان دارد.
این در حالیست که عملیات “ایثار ۱۰” از سه هفته بدینسو در ولسوالی های نا امن ولایت فاریاب به هدف پاکسازی مخالفان مسلح دولت راه اندازی گردیده و به گفته مقامات تا کنون ده ها روستا از وجود مخالفان مسلح دولت پاکسازی شده است.
گروه طالبان تاکنون در این مورد ابراز نظر نکرده اند.

 

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد