خبرهای داخلی

253
۱۲ حوت ۱۳۹۷
نویسنده: جواد نبی زاده

ولسوالی سانچارک ولایت سرپل در آستانه سقوط قرار دارد


مسوولان محلی ولایت سرپل از سقوط روستایی گجوا ولسوای سانچارک خبرداده و می گویند که شام روز گذشته، طالبان روستایی گجوا ولسوالی سانچارک را همراه با یک پوسته پولیس محلی تصرف نموده اند.
نقیب الله دقیق ولسوال سانچارک ولایت سرپل به کلید می گوید که با سقوط این روستا، احتمال سقوط ولسوالی های همجوار آن نیز می رود.
به گفته وی، طالبان از ولایت های فاریاب و غور، نیروهای کمکی در ولسوالی سانچارک ولایت سرپل خواسته و قصد تصرف این ولسوالی را دارند.
ولسوال سانچارک هم چنان می گوید که با سقوط روستایی گجوا راه مواصلاتی روستا های مسجد سبز و توپ خانه مسدود گردیده است و اگر نیروهای کمکی به وقت مناسب در این ولسوای نرسد، فاجعه انسانی میرزا اولنگ یک بار دیگر در ولایت سرپل تکرار خواهد شد.
مسوولان محلی ولسوالی سانچارک هم چنان ادعا دارند که عملیات ولید ۳۸ در این ولسوالی هیچ کمکی برای تامین امنیت نکرده است.
به گفته آنان، شش روستایی ولسوالی سانچارک از ماه ها به این سو به دست طالبان سقوط کرده است، اما نیروهای شامل عملیات “ولید ۳۸ ” نتوانسته اند حتی یک روستا را دوباره از نزد مخالفان به دست بیاورند.
عملیات “ولید ۳۸″هفته گذشته، برای تامین امنیت ولسوالی سانچارک راه اندازی شد که پس از دو روز عملیات حین بازگشت در یک کمین سنگین گروه طالبان مواجه شده و باعث تلفات سنگین نیروهای امنیتی افغان گردید.

 

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد