جنوب شرق

325
۳۰ ثور ۱۳۹۷
نویسنده: جمشید مجددی

ولسوالی اجرستان در غزنی در آستانه سقوط قرار دارد

مقام‌های محلی در ولایت غزنی می‌گویند که اگر نیروهای کمکی به ولسوالی اجرستان فرستاده نشوند، این ولسوالی به دست مخالفان مسلح دولت سقوط خواهد کرد.
محمدعارف نوری، سخنگوی والی غزنی، به کلید گفت که با گذشت سه روز از درگیری نیروهای امنیتی با مخالفان مسلح دولت در ولسوالی اجرستان، تاکنون نیروی کمکی به این ولسوالی اعزام نشده است.
نوری می‏گوید که اگر نیروی کمکی به ولسوالی اجرستان فرستاده نشود، در کنار سقوط این ولسوالی به دست مخالفان مسلح دولت، مردم این ولسوالی آواره و خانه‎های شان تخریب خواهد شد.
محمدعارف نوری می‎گوید که از سه روز به این‎سو مخالفان مسلح دولت حملات گسترده‎ای به مرکز ولسوالی اجرستان انجام داده‎اند که در نتیجه آن ۱۸ نفر از نیروهای امنیتی کشته شده‎اند و ۱۳ نفر دیگر آن‎ها زخم برداشته‎اند.
نوری افزود که در این درگیری‎ها بیش از ۱۰ فرد ملکی نیز کشته و زخمی شده‎اند اما به گفته وی، آمار تلفات مخالفان مسلح دولت هنوز مشخص نیست.
این درحالی است که روز گذشته شماری از نمایندگان مردم در ولسی جرگه از احتمال سقوط ولسوالی اجرستان ابراز نگرانی کرده و هشدار داده بودند که اگر این ولسوالی به دست طالبان سقوط کند، ولسوالی‌های همجوار آن نیز با خطر جدی مواجه خواهند شد.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد