خبرهای داخلی

158
۲۰ سنبله ۱۳۹۷
نویسنده: خلیل اسیر

وضعیت امنیتی کشور در جلسه سرقوماندانی اعلی قوای مسلح بررسی شد

وضعیت عمومی امنیتی کشور در جلسه شام گذشته سرقوماندانی اعلی قوای مسلح در مرکز سوق و اداره وزارت دفاع ملی مورد بررسی قرار گرفت.
براساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری، در این جلسه، ابتدا مسوولان ارگان‎های امنیتی و دفاعی کشور، گزارش شان را در رابطه به وضعیت عمومی امنیتی کشور ارائه کردند.
رییس جمهور غنی پس از استماع این گزارش، از شجاعت و دلیری نیروهای امنیتی و دفاعی کشور ستایش کرده است و به مسوولان ارگان‎های امنیتی و دفاعی دستور داده است تا در قسمت تأمین امنیت مردم و دفع و طرد توطئه‎های شوم گروه‎های تروریستی، به طور جدی اقدام کنند.
همچنان در این جلسه روی پلان امنیتی دهه محرم بحث صورت گرفته است و بر تدابیر همه جانبه امنیتی در همکاری با هیات‎های امنای مساجد، تکیه‎خانه‎ها و مردم تأکید شده است، تا مراسم محرم در فضای امن برگزار شود.
دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری در اعلامیه‎ای افزوده است که در این جلسه، وضعیت عمومی امنیتی ولایت‎های جوزجان، فاریاب، سرپل، بغلان، کندز، میدان وردک، غزنی و فراه مورد بررسی قرار گرفت و به مسوولان ارگان‎های امنیتی و دفاعی کشور به‌خاطر بهبود وضعیت امنیتی این ولایت‎ها دستورات لازم صادر شد.
این در حالی است که وضعیت امنیتی در ولایت‎ها‎ی یادشده بسیار وخیم است و در چند روز گذشته، طی حملات تهاجمی جنگجویان طالبان به مواضع نیروها و تأسیسات دولتی در این ولایت‎ها، ده‎ها نیروی دولتی کشته شده‎اند و چندین پوسته امنیتی نیز به دست این جنگجویان افتاده است.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد