خبرهای داخلی

265
۷ اسد ۱۳۹۷
نویسنده: جمشید مجددی

وزیر صحت عامه از مخالفان مسلح خواست از مراکز صحی محافظت کنند

وزارت صحت عامه ضمن محکوم کردن حمله به یک مرکز آموزش قابلگی در ننگرهار از مخالفان مسلح دولت خواست به جای حمله به این گونه مراکز از آن‎ها محافظت کنند.
فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه، امروز یک‎شنبه در یک نشست خبری در کابل نسبت به حمله روز گذشته به یک مرکز آموزش قابلگی در شهر جلال‎آباد، مرکز ولایت ننگرهار، واکنش نشان داد و آن را محکوم کرد.
فیروز گفت که مراکز صحی برای تمام اتباع افغانستان، به شمول مخالفان مسلح دولت، به صورت یکسان خدمات صحی ارایه می‎کنند و در جنگ‎ها نباید هدف حمله قرار بگیرند.
او از مخالفان مسلح دولت خواست به جای حمله به مراکز صحی و کارمندان آن‎ها، از این مراکز محفاظت کنند.
روز شنبه/ ۶ اسد یک مرکز آموزش قابلگی در شهر جلال‎آباد هدف حمله مسلحانه قرار گرفت که به گفته فیروز، در این حمله پنج نفر به شمول سه زن و دو محافظ این مرکز آموزشی کشته شده‎اند.
وزیر صحت عامه افزود که چندین زن نیز در پی این حمله زخم برداشته‎اند.
مقام‎های محلی ننگرهار روز گذشته اعلام کردند که مهاجمان مسلح حوالی ساعت یازده و نیم پیش از ظهر شنبه به یک مرکز آموزش قابلگی در مربوطات حوزه سوم امنیتی شهر جلال‎آباد حمله کردند و بیش از پنج ساعت با نیروهای دولتی به درگیری پرداختند.


عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار، به کلید گفت که این حمله ساعت پنج بعدازظهر همان روز پس از کشته شدن دو مهاجم مسلح که وارد ساختمان این مرکز آموزشی شده بودند، پایان یافت.
وی تنها کشته شدن سه نفر و زخمی شدن هشت نفر دیگر را در این حمله تأیید کرد و افزود که قربانیان این رویداد شامل افراد ملکی، کارمندان این مرکز و افراد نظامی می‎شوند.
ریاست جمهوری نیز این حمله را محکوم کرده است.
تا حال هیچ یک از گروه‎های مخالف مسلح دولت مسوولیت این حمله را به عهده نگرفته است.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد