خبرهای خارجی

226
۱۲ سرطان ۱۳۹۷
نویسنده: خلیل اسیر

وزیر خارجه امریکا روز پنج‎شنبه به کوریای شمالی می‌رود

کاخ سفید اعلام کرده است که وزیر خارجه امریکا قرار است روز پنج‎شنبه برای گفتگو درباره خلع سلاح اتومی شبه جزیره کوریا به پیونگ‎یانگ برود.
به گزارش رسانه‎ها، این نخستین سفر مایک پامپئو، وزیر خارجه امریکا، به کوریای شمالی از زمان نشست تاریخی میان کیم جونگ اون، رهبری کوریای شمالی و دونالد ترامپ، رییس جمهور امریکا، به تاریخ ۱۲ جون سال جاری میلادی در سنگاپور محسوب می‎شود.
در این نشست تاریخی به جزئیات یا زمان توقف و انهدام برنامه‏های اتومی کوریای شمالی اشاره‎ای نشد.
سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید، در نشست خبری گفت که‌ برای تداوم تلاش‎ها به منظور خلع سلاح اتومی شبه جزیره کوریا، پامپئو قرار است روز پنج‎شنبه امریکا را به مقصد کوریای شمالی ترک کند تا با رهبری این کشور و مقام‎های دولت پیونگ‎یانگ به گفتگو بپردازد.
وی ادامه داد که ایالات متحده به تلاش‎هایش برای دستیابی به پیشرفت در زمینه خلع سلاح اتومی شبه جزیره کوریا ادامه می‎دهد.
سخنگوی کاخ سفید در ادامه گفت: “ما دیدار خوبی داشتیم و وزیر خارجه امریکا اعلام کرد که برای تداوم روند خلع سلاح اتومی شبه جزیره کوریا تمام تلاش خود را به کار می‎گیرد.”
اخیراً نیز وزارت خارجه امریکا تأیید کرد که هیأتی از این کشور به رهبری سونگ کیم، سفیر امریکا در فیلیپین، با هیأتی از کوریای شمالی در منطقه غیرنظامی بین دو کوریا دیدار کرده است.
یکی از سخنگویان وزارت خارجه امریکا نیز گفته است که هدف امریکا حفظ توافقی است که برای خلع سلاح اتومی شبه جزیره کوریا به دست آمده است.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد