خبرهای داخلی

167
۱۷ قوس ۱۳۹۵
نویسنده: فخرالدین قاری‌زاده

وزیران خارجه ناتو امروز در مورد افغانستان بحث می‌کنند

نشست امروز وزیران امور خارجه ناتو در بروکسل پایتخت بلجیم، به بررسی اوضاع افغانستان اختصاص یافته است.
مقام‌های ناتو، می‌گویند: قرار است، وزیران خارجۀ ۲۸ کشور عضو ناتو و سایر کشورهای که در افغانستان سرباز دارند، با حضور صلاح‌الدین ربانی، وزیر امور خارجه کشور، اوضاع سیاسی، امنیتی و ایجاد اصلاحات در افغانستان را به بررسی بگیرند.
ینس ستولتنبرگ، سرمنشی عمومی ناتو، می‌گوید: “در این نشست، وزیران امور خارجه این سازمان یک بار دیگر تعهدات دراز مدت خود با افغانستان را تازه می‌کنند.”
او، که دیروز در مراسم افتتاحیه این نشست سخنرانی می‌کرد، افزود که، در نشست امروز، وزیران امور خارجه ناتو، ایجاد اصلاحات از سوی حکومت در افغانستان را نیز بررسی خواهند کرد.
به گفتۀ سرمنشی ناتو، تعهد حکومت افغانستان مبنی بر ایجاد اصلاحات بر همکاری‌های دراز مدت جامعه جهانی ارتباط مستحکم دارد.
جامعه جهانی در بدل کمک و همکاری‌های شان، از دولت افغانستان می‌خواهد که با ایجاد اصلاحات علیه فساد اداری، مبارزه جدی صورت گیرد، مواد حقوق بشری رعایت و به هدف محو خشونت علیه زنان نیز تلاش‌های موثر و همه جانبه نماید.
از سوی هم، جان کری، وزیر خارجه امریکا، که برای اشتراک در این نشست وارد بروکسل شده است، ناوقت شام دیروز در یک نشست خبری وضعیت افغانستان را پر تنش خوانده، افزود: “امروز اعضای ناتو در مورد پیشرفت ماموریت حمایت قاطع، ضرورت افزایش سرمایه‌گذاری روی نیروهای امنیتی افغان و حمایت دراز مدت از آنان صحبت خواهند کرد.”

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد