داغترین-خبر

۳ سنبله ۱۳۹۸
نویسنده: فرشته هاشمی

وزارت کار و امور اجتماعی: خبر سرقت گرده یک طفل توطیه است

مقام های وزارت کار و امور اجتماعی یکبار دیگر در دیدار با شماری از نمایندگان نهاد های مدنی ادعا در مورد سرقت گرده یکی از شاگردان پرورشگاه را بی اساس خوانده وبا پیشکش نمودن نتایج معاینات این کودک، شایعات در این مورد را تلاش های سیاسی عنوان می کنند.

اما در عین حال شماری از نمایندگان نهاد های مدنی و انجمن مستقل  وکلای مدافع افغانستان تاکید دارند که لازم است معاینات صحی این کودک در حضور وکیل مدافع صورت گیرد.

ویس الله کودکی که از یک هفته به این سو تصاویر وی درشبکه های اجتماعی مبنی براینکه گرده وی در پرورشگاه با عمل جراحی کشیده شده به نشر رسید که در پی آن مردم از وزارت کار و امور اجتماعی خواهان توضیحات در این باره شدند.

سید انور سادات سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی امروز(یکشنبه،۳ سنبله) در نشستی با اعضای نهاد های مدنی این موضوع را توطیه و دسیسه برخی کارمندان برکنار شده پرورشگاه خوانده و می گوید:« شماری از کارمندان برکنارشده پرورشگاه برای انتقام جویی و هدف های شخصی خود شان چنین ادعا را مطرح نموده اند.»

به گفته او این ادعا کاملا اشتباه بوده و تمام معاینات صحی این طفل در شفاخانه ایمرجنسی صورت گرفته و گرده وی کشیده نشده است.

در همین حال فیضان احمد کاکر رئیس عمومی پرورشگاه های افغانستان نیز این ادعا را رد کرده و می گوید وی تنها نقش نظارتی بر پرورشگاه ها دارد و هیچ گونه تماس مستقیم با کودکان ندارد.

اما نجلا راحیل معاون انجمن وکلای مدافع افغانستان در دیدار با سرپرست وزارت کاروامور اجتماعی  خواهان بررسی جدی این موضوع از سوی وزارت کار و اموراجتماعی شده و خواست تا نظارت بر پرورشگاه ها درکشور بیشتر شود.

نگرانی از سرقت گرده یکی از شاگردان پرورشگاه در حالی در شبکه های اجتماعی بگونه گسترده بازتاب یافت که گفته میشود شرایط زندگی اطفال در پرورشگاه ها با مشکلات جدی روبرو بوده و نیاز به توجه بیشتر دارد.

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد