خبرهای داخلی

412
۴ ثور ۱۳۹۷
نویسنده: شایق قاسمی

وزارت معارف از ایجاد مراکز رای‎دهی و ثبت‎نام رای‎دهندگان در مکتب‎ها نگران است

وزارت معارف نگرانی‎های خود در پیوند به ایجاد مراکز ثبت‎نام رای‎دهندگان و مراکز رای‎دهی در مکتب‎ها را با کمسیون مستقل انتخابات و نهادهای امنیتی شریک کرده است.
کبیر حقمل، رییس نشرات وزارت معارف، می‎گوید که احتمال اخلال روند آموزش و به خطر افتادن امنیت کارمندان معارف، استادان و شاگردان، از عمده‎ترین نگرانی‎های این وزارت در پیوند به ایجاد مراکز رای‎دهی و ثبت‎نام رای‎دهندگان در مکتب‎ها است.
حقمل افزود که آن‎ها این نگرانی‎های خود را با مسوولان کمیسیون مستقل انتخابات و نهادهای امنیتی شریک کرده‎اند و به گونه مشروط با ایجاد این مراکز در مکتب‎ها موافقت کرده‎اند.
به گفته وی، براساس تفاهمنامه‎ای که میان وزارت معارف و کمیسیون مستقل انتخابات در این زمینه امضا شده است، روند آموزش در مکتب‎ها نباید به خاطر ایجاد این مراکز مختل شود و یا امنیت کارمندان معارف، استادان و شاگردان به این دلیل با خطر مواجه شود.
رییس نشرات وزارت معارف در گفتگو با کلید علاوه کرد که رییس جمهور به تازگی به نهادهای امنیتی دستور داده است تا تدابیر جدی‎تری را به منظور تأمین امنیت مکتب‎ها و مراکز رای‎دهی و ثبت‎نام رای‎دهندگان در این مکتب‎ها روی دست بگیرند.
این در حالی است که شماری از والدین به خاطر ایجاد مراکز رای‎دهی و ثبت‎نام رای‎دهندگان در مکتب‎ها مانع رفتن فرزندان شان به مکتب‎ شده‎اند.
ایجاد این مراکز در مکتب‎ها پس از آن به یک نگرانی جدی در میان مردم تبدیل شد که در حمله روز یک‎شنبه گروه داعش به یک مرکز توزیع تذکره تابعیت در منطقه دشت برچی، شماری از شاگردان مکتب نیز کشته و زخمی شدند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد