خبرهای داخلی

414
۲ حمل ۱۳۹۷
نویسنده: خلیل اسیر

وزارت زراعت و مالداری رئوس برنامه‎هایش در سال جدید را اعلام کرد

وزارت زارعت، آبیاری و مالداری روز پنج‎شنبه با برگزاری محفلی با حضور شماری از دهاقین کشور، از روز ملی دهقان با شعار “دهقان من، وطن من” تجلیل کرد.
نصیراحمد درانی، وزیر زراعت، آبیاری و مالداری در این محفل اعلام کرد که این وزارت در سال جاری تصمیم دارد ۲۵۷ شبکه آبیاری را در ۳۰ ولایت احیا و برای دهاقین ۳۵ عراده ماشین لایزر و بیش از صد ماشین نهال‎شانی توزیع کند.
او گفت که در سال جاری ۱۲ سردخانه با ظرفیت پنجصد تن برای محصولات زراعتی در ده ولایت تأسیس می‎شود.
به گفته درانی، ۱۲۲ هزار و ۸۸۰ رأس گاو شیری با القاء مصنوعی در سال جاری اصلاح نسل خواهند شد که این کار برای افزایش تولیدات شیر در کشور مؤثر خواهد بود.
او گفت که قرار است در جریان امسال یک مرکز پروسس شیر با ظرفیت ۳۰ هزار لیتر در شهر کابل احداث شود که زمینه پروسس شیر از چهار ولایت کابل، پروان، لوگر و میدان وردک را فراهم می‎کند.
درانی همچنان از ایجاد فابریکه پروسس انگور با ظرفیت ۱۲ هزار تن در پروان، فابریکه پروسس جلغوزه در پکتیا، ساخت پنج مسلخ معیاری، آغاز کار ساخت پنج باب سیلو در پنج ولایت و ایجاد فارم‏های تحقیقاتی به منظور تهیه تخم‎های اصلاح‎شده در سال جاری خبر داد.
وزیر زراعت و مالداری علاوه کرد که در جریان امسال یازده استشین قرنطین در بنادر و یک کمپلکس لابراتوار زراعتی به منظور جلوگیری از آفات نباتی ایجاد می‎شود.
او گفت که برای سرمایه‎گذاران، قروض سهل اعطا می‎شود تا در بخش زراعت در کشور سرمایه‎گذاری کنند.
درانی در پایان از مردم خواست که از تولیدات داخلی مصرف کنند تا از این طریق دهاقین مورد حمایت قرار گرفته و اقتصاد ملی رشد کند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد