خبرهای داخلی

132
۵ حوت ۱۳۹۷
نویسنده: خیرالدین رحمانی

وزارت داخله: طی ۲۰ روز، هشت لابراتوار مواد مخدر از بین برده شده است


نصرت رحیمی سرپرست دفتر سخنگوی وزارت امور داخله، بعد از ظهر روز گذشته در یک نشست خبری گفت که ، نیروهای پولیس مبارزه با موادمخدر این وزارت، در جریان ۲۰ روزگذشته (۴۳۴) عملیات را در نقاط مختلف کشور راه‌اندازی کرده اند که در نتیجه این عملیات‌ها، ۸ لابراتوار تولید موادمخدر کشف و از بین برده شده، ۵ ذخیره‌گاه بزرگ موادمخدر تخریب گردیده و ۷۵ عراده موتر به شمول ۱۴۸ میل سلاح مختلف‌النوع از نزد قاچاقبران کشف و ضبط شده است.
آقای رحیمی هم چنان گفت که وزارت امور داخله در مساعی مشترک با وزارت دفاع در بیست روز اخیر، ۱۸۵ عملیات را برضد هراس افگنان در نقاط مختلف کشور راه‌اندازی نموده اند.
وی تصریح کرد که در نتیجه‌ی این عملیات‌ها، به تعداد (۵۳۵) تن از اعضای گروه‌های مخالف مسلح کشته شده، (۱۶۳) هراس‌افگن زخمی شده، (۱۱۷) تن دیگر بازداشت گردیده و به مقدار (۸۶۰۰) کیلوگرام مواد انفجاری بدست پولیس آمده است.
آقای رحیمی در ادامه افزود که در نتیجه‌ی عملیات‌های نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در بیست روز گذشته، هم‌چنان، (۵۴۰) حلقه ماین که از سوی هراس‌افگنان در نقاط مختلف کشور جاسازی شده بود، از سوی نیروهای پولیس ملی کشف و خنثی گردیده است.
سرپرست دفتر سخنگوی وزارت امورداخله هم چنان اظهار داشت که در این علمیات‌ها (۲۴۰) میل سلاح مختلف‌النوع مخالفان مسلح دولت، به شمول ۱۵ عراده واسطه نقلیه آنان، بدست نیروهای امنیتی افتاده است.
این در حالی است که بازرس ویژه امریکا برای بازی افغانستان (سیگار) در گزارش تازه ی که به نشر رسانیده گفته است که در پنج ماه اخیر نیروهای خارجی هیچ نوع عملیاتی را بر کارخانه های تولید مواد مخدر گروه طالبان، انجام نداده اند و در حال حاضر ۴۰۰ الی ۵۰۰ کارخانه تولید مواد مخدر مربوط گروه طالبان در نقاط مختلف افغانستان وجود دارد که بیش از ۵۰ درصد آن در ولایت هلمند موقعیت دارد.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد