خبرهای داخلی

232
۱ سنبله ۱۳۹۷
نویسنده: خلیل اسیر

وزارت داخله برای بررسی حمله مهاجمان داعش به ارگ جلسه برگزار کرد

وزارت امور داخله برای بررسی حملات راکتی دو مهاجم وابسته به گروه داعش به ارگ ریاست جمهوری، جلسه برگزار کرد.
دو مهاجم وابسته به گروه داعش روز سه‎شنبه اول عید قربان ارگ ریاست جمهوری را از داخل سرایی در نزدیکی مسجد عیدگاه هدف شلیک راکت قرار دادند که به گفته وزارت داخله بعضی از مرمی‎های راکت در “حریم امنیتی ارگ” فرود آمده است.
مهاجمان مسلح پس از شلیک چندین فیر راکت، از زمین و هوا هدف حملات نیروهای دولتی قرار گرفتند و پس از چند ساعت مقاومت در برابر این نیروها کشته شدند.
ویس‎احمد برمک، وزیر امور داخله، امروز پنج‎شنبه جلسه‎ای را با حضور منسوبان و مقام‎های پولیس در شهر کابل برگزار کرد تا راکت‎باران ارگ از سوی مهاجمان داعش را مورد ارزیابی قرار دهد.
برمک در شروع اعلام کرد که هدف از برگزاری جلسه امروز اریابی چگونگی انجام این حمله و نیز شناسایی آن دسته از منسوبان و مقام‎های پولیس است که در جلوگیری از حمله مرتکب کوتاهی و غفلت وظیفوی شده‎اند.
او گفت که درباره سرنوشت این مقام‎ها و منسوبان پولیس تا ده روز آینده تصمیم گرفته خواهد شد.
برمک همچنان تأکید کرد که در برابر حمله مهاجمان داعش به ارگ، تنها وزارت امور داخله پاسخ‎گو نیست، بلکه وزارت دفاع ملی و ریاست عمومی امنیت ملی نیز باید در این زمینه پاسخ بدهند.
او از جانب دیگر گفت که منسوبان پولیس در روز اول عید قربان دستاوردهایی نیز داشتند ولی این دستاوردها نادیده گرفته می‎شود.
وزارت امور داخله در حالی بررسی‎هایش درباره حمله راکتی مهاجمان داعش به ارگ را آغاز کرده است که رییس جمهور غنی شام سه‎شنبه از تمامی نهادهای امنیتی خواست تا درباره چگونگی وقوع این حمله برای مردم پاسخ بدهند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد