خبرهای داخلی

209
۲۹ میزان ۱۳۹۷
نویسنده: خلیل اسیر

وزارت داخله: انتخابات امروز نیز در فضای امن در حال برگزاری است

وزارت امور داخله به مردم اطمینان می‎دهد که انتخابات در مراکزی که روز گذشته برگزار نشده بود، امروز یک‎شنبه در فضای امن در حال برگزاری است.
نجیب دانش، سخنگوی وزارت امور داخله، لحظاتی پیش در یک نشست خبری اعلام کرد که انتخابات امروز نیز مانند روز گذشته در فضای امن در حال برگزاری است.
او از مردم خواست برای بهتر برگزار شدن این انتخابات با نیروهای دولتی همکاری کنند تا نیروهای دشمن نتوانند روند رای‎دهی را مختل کنند.
دانش همچنان علاوه کرد که مواد انتخاباتی از آن دسته مراکزی که روز گذشته در آن‎ها انتخابات برگزار شده است، در حال انتقال به مراکز ولسوالی‎ها و ولایت‎ها است.
سیدشاه سقیم، سخنگوی اداره مستقل ارگان‎های محل، نیز که در این کنفرانس صحبت می‎کرد، از چگونگی برگزاری انتخابات در روز گذشته ابراز رضایت کرد.
وی گفت که روز گذشته ۹۲ درصد مراکز رای‎دهی در ۳۲ ولایت به روی رای‎دهنده‎ها باز بود و در ۸ درصد مراکز باقی‎مانده، امروز انتخابات برگزار شده است.
سقیم همچنان نقش والی‎ها و ولسوالان را در برگزاری انتخابات بسیار مهم خواند و تأکید کرد که آن‎ها روز گذشته نقش شان در برگزاری این انتخابات را به خوبی ایفا کرده‎اند.
سنخگویان وزارت امور داخله و اداره مستقل ارگان‎های محل در حالی از برگزاری انتخابات ابراز رضایت می‎کنند که روز شنبه در ۴۰۱ مرکز رای‎دهی انتخابات برگزار نشده است.
انتخابات در این مراکز امروز برگزار شده است.
همچنان در پی رویدادهای مختلف امنیتی در روز نخست انتخابات، ۴۶ نفر کشته شده‎اند و ۲۴۰ نفر دیگر زخم برداشته‎اند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد