خبرهای داخلی

269
۱۶ حوت ۱۳۹۵
نویسنده: فخرالدین قاری‌زاده

وزارت ارشاد، حج و اوقاف ازدواج یک دختر هشت ساله با یک مرد چهل ساله در سمنگان را رد کرد

وزارت ارشاد، حج و اوقاف، گزارش‌های را رد کرد که گویا یک عالم دین در ولایت سمنگان یک دختر هشت ساله را به عقد یک مرد ۴۰ چهل ساله در آورده‌است.
پیشتر سراج‌الدین فطرت، ولسوال حضرت سلطان، گفته بود که، ملا محمد موسی، امام یک مسجد در ولسوالی حضرت سلطان ولایت سمنگان، یاسمین هشت ساله را به عقد نکاح یک مرد به نام نصرالله در آورده‌است که این مرد چهل سال عمر دارد و دارای چهار فرزند نیز می‌باشد.
به گفتۀ او، یاسمین یاد شده، باشنده اصلی ولسوالی خُلم ولایت بلخ می‌باشد که پنج سال پیش، پس از فوت مادرش؛ به نصرالله تحویل داده شد که از او سرپرستى کند.
با این حال، مرتضی حامد، رییس نشرات وزارت ارشاد، حج و اوقاف، در گفتگو با کلید می‌گوید: در مورد این رویداد تاکنون اطلاع رسمی به آنان نرسیده‌است.
حامد، می‌افزاید: “عالمان واقعی دین در برابر تمام پدیده‌های غیر دینی به خصوص خشونت علیه زنان حساس اند و برای محو آن مبارزه می‌کنند.”
با این حال، گلالی صافی، مدیر حقوق ریاست امور زنان ولایت سمنگان، ازدواج این کودک را خشونت علیه کودکان عنوان نموده، تاکید کرد که، در پی تلاش نهادهای مختلف در اين ولايت، میزان خشونت علیه زنان و کودکان نسبت به سال گذشته کاهش یافته‌است.
به گفته‌ای وی، از آغاز سال روان تا کنون ١٨٤ مورد خشونت علیه زنان در سمنگان ثبت شده‌است؛ درحالی‌که سال گذشته در همین مدت این رقم به ٢١٠ مورد می‌رسيد.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد