کابل

48
۲ حمل ۱۳۹۰
نویسنده:

واگذاری امنیت سه ولایت و چهار شهر به نیروهای داخلی

مسئولیت امنیتی سه ولایت و چهار شهر مهم کشور تا پایان ماه سرطان سال ۱۳۹۰به نیروهای داخلی واگذار می شود.

حامد کرزی امروز سه شنبه در سخنانی در محفل فراغت سومین دور آکادمی ملی نظامی با اعلام این خبر گفت که مسئولیت تامین امنیت ولایت کابل غیر از ولسوالی سروبی، ولایت پنجشیر، ولایت بامیان و شهرهای هرات، لشکرگاه، مزار شریف و مهترلام  به نیروهای امنیتی افغان تعلق می گیرد.

به گفتهء رئیس جمهور با واگذاری مسئولیت امنیتی مراکز ولایت های هلمند، بلخ، هرات و لغمان، این پروسه به ولسوالی های این ولایت ها نیز گسترش می یابد.

رئیس جمهور کرزی گفت که با انتقال مسئولیت امنیتی این مناطق به نیروهای داخلی، تمامی پروسه های امنیتی و بازسازی در این مناطق تحت حاکمیت دولت پیش برده می شود.

آقای کرزی همچنین گفت که انتقال مسئولیت امنیتی به نیروهای داخلی، تامین کننده  حاکمیت ملی دولت و مردم افغانستان می باشد.

آقای کرزی همچنین گفت که وظیفهء دفاع از  امنیت افغانستان، وظیفهء خود افغان ها می باشد و با سپردن مسئولیت امنیتی به نیروهای داخلی، یکی از مهم ترین آرزوهای تاریخی مردم محقق می شود.

وی در این سخنرانی از طالبان خواست که از انتحار، انفجار و کشتار افراد ملکی دست بکشند.

وی همچنین گفت که پروسهء انتقال مسئولیت از حمایت بین المللی برخوردار است و سازمان ناتو و ایالات متحدهء امریکا، نیروهای افغان را در زمینهء تجهیز، تسلیح و آموزش کمک می کنند.

آقای کرزی در این سخنرانی همچنین به همکاری بین افغانستان و امریکا اشاره کرد و گفت که به زودی لویه جرگهء عنعنوی را فرا می خواند تا در رابطه به همکاری های افغانستان و امریکا ( ایجاد پایگاه دایمی امریکا در افغانستان) بر اساس منافع ملی تصمیم گرفته شود.

حامد کرزی همچنین با اشاره به اینکه امنیت در افغانستان به نفع امنیت در منطقه می باشد، از کشورهای همسایه خواست تا از پروسهء صلح در افغانستان حمایت کنند.

آقای کرزی فعالیت های صورت گرفته در راستای صلح را مهم خواند و گفت که فعالیت هایی که از طریق کمیسیون تحکیم صلح و شورای عالی صلح صورت گرفته، قابل توجه بوده اند.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد