خبرهای داخلی

102
۷ حمل ۱۳۹۸
نویسنده: خیرالدین رحمانی

واکنش گروه طالبان به اظهارات اخیر سفیر امریکا در کابل


گروه طالبان در واکنش به اظهارات اخیر سفیر امریکا در کابل تاکید کرده که نمایندگان این گروه در مذاکرات با مقام‌های امریکایی، هیچ گونه صحبتی درباره ایجاد حکومت موقت در افغانستان نداشته‌اند.

ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان گفته است که ادعای سفیر امریکا در کابل مبنی بر اینکه گویا طالبان بدلیل مذاکرات صلح، تبیلغات حکومت موقت را راه اندازی نموده است، صحت ندارد.
سخنگوی گروه طالبان هم چنان تاکید نموده است که در مذاکرات صلح در مورد حکومت مؤقت صحبت نشده است بلکه نمایندگان این گروه به صراحت گفته است که درباره مسائل داخلی کشور که با امریکا بحث صورت نمی گیرد.
این در حالی است که جان بس سفیر امریکا در کابل روز گذشته در یک نشست خبری ضمن رد گفتگو ها روی تشکیل حکومت موقت، افزود که بحث ایجاد حکومت موقت تبلیغاتی است که از سوی طالبان راه اندازی شده و دولت امریکا بر حفظ دستاوردهای ۱۸ سال گذشته در افغانستان تاکید دارد.
به گفته او، نمایندگان امریکا به نمایندگی از حکومت و مردم افغانستان با طالبان بحث نمی‌کنند و تنها روی مسایلی که مربوط به این کشور می‌شود با طالبان مذاکره می‌کنند.
این در حالی است که بحث ایجاد حکومت موقت در کشور  این اواخر داغ تر شده است حتی عمران خان صدر اعظم پاکستان نیز راه حل بن بست های صلح را ایجاد حکومت موقت در افغانستان دانسته است.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد