خبرهای داخلی

۷ حمل ۱۳۹۸
نویسنده: خیرالدین رحمانی

واکنش وزارت خارجه کشور به گفته های اخیر عمران خان

وزارت خارجه افغانستان در واکنش به اظهارت اخیر عمران خان صدر اعظم پاکستان معاون سفارت آن کشور در کابل را فراخوانده و به این اظهارات شدیدا اعتراض نموده است.

هم چنان در واکنش به سخنان عمران خان مبنی بر ایجاد حکومت موقت در افغانستان، حکومت وحدت ملی سفیر خود در اسلام آباد را برای “بحث بیشتر” به کابل فراخوانده است.

صبغت‌الله احمدی سخنگوی وزارت خارجه بیانیه ی را  که در صفحه تویتر خود منتشر کرده است در آن، سخنان اخیر عمران خان “غیر مسئولانه” و نشانه‌ای از سیاست “مداخله جویانه” پاکستان در قبال افغانستان خوانده شده است.

در عین حال زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان نیز سخنان عمران خان را مبنی بر لزوم تشکیل حکومت موقت در افغانستان، غیرسازنده خوانده است.

آقای خلیلزاد گفته است در حالی که پاکستان سهم سازنده‌ای در روند صلح افغانستان داشته، اظهارات آقای خان سازنده نیست.

این در حالی است که اظهارات اخیر عمران خان صدر اعظم پاکستان واکنش های زیادی را به همراه داشته است، حامد کرزی رییس جمهور پیشین، محمد حنیف اتمر مشاور پیشین امنیت ملی و یکی از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری وامرالله صالح رییس پیشین امنیت ملی نیز در پیوند به گفته های عمران خان واکنش نشان داده اند.

روزنامه پاکستانی “اکسپرس تریبون” نوشته که عمران خان روز گذشته در یک نشست با خبرنگاران گفته که حکومت افغانستان یک مانع در روند صلح این کشور است و راه حل این مشکل، ایجاد حکومت موقت در افغانستان است.

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد