کابل

50
۷ ثور ۱۳۹۰
نویسنده:

واکنش ها به فرار زندانیان قندهار

وزیر عدلیه در واکنش به فرار زندانیان از زندان قندهار گفته است که زمینه برای فرار صدها زندانی از محبس قندهار از داخل این زندان مساعد شده است.

به اساس خبرنامهء که از سوی دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری منتشر شده،  حبیب الله غالب وزیر عدلیه با ارسال نامهء به رئیس جمهور کرزی، گفته است که فرار زندانیان از زندان قندهار، بدون همکاری از داخل این زندان دور از امکان بوده است.

در نامهء وزیر عدلیه به رئیس جمهور آمده است که فرار این زندانیان از زندان قندهار نباید از انظار دستگاه های امنیتی و داخلی پنهان می ماند.

بر اساس یک خبر دیگر، هیئت اداری مشرانو جرگهء شورای ملی، فرار صدها تن از زندانیان محبس مرکزی قندهار را مرموز و سوال بر انگیز خوانده است.

مشرانوجرگه در اجلاس روز سه شنبه، فیصله کرده است که به منظور روشن شدن چگونگی این حادثه، هیئتی از سوی این مجلس به قندهار اعزام شود.

به گزارش رادیو کلید، گل احمد اعظمی عضو مشرانو جرگه گفته است:” این رویداد جنبه سیاسی دارد و باید مسئولان محلی ولایت قندهار محاکمه شوند.

این در حالیست که مقامات محلی در قندهار از تلاش برای دستگیری مجدد این زندانیان خبر داده اند.

دفتر مطبوعاتی ولایت قندهار روز سه شنبه به نقل از توریالی ویسا والی این ولایت از دستگیری مجدد ۶۵ تن از زندانیان فراری خبر داد.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد