خبرهای داخلی

142
۱۵ جدی ۱۳۹۷
نویسنده: محمد فصیح متوکل

واکنش مجلس نمایندگان در پیوند به گفته های اخیر ترامپ


در پی واکنش‌های حکومت افغانستان در مورد اظهارات اخیر دونالد ترامپ رییس جمهوری ایالات متحده امریکا در مورد جنگ افغانستان، نمایندگان مردم در پارلمان نیز در برابر این اظهارات ترامپ واکنش نشان دادند.
سید علی کاظمی، عضو کمیسیون امور بین المللی مجلس نمایندگان گفت که برنامه و رویکرد حکومت افغانستان به گونه یی تنظیم شود که پس از خروج نیروهای امریکایی، از هم نپاشد.
به گفته وی، افغانستان نباید تا آینده های دور متکی به امریکا باشد و باید روی خود کفایی کار صورت گیرد.
هم چنان صالح محمد صالح، یکی دیگر از نماینده های مردم در ولسی جرگه می‌گوید:” سیاست خارجی افغانستان برای رسیدگی به برنامه های کلان سیاسی ناکام بوده است.”
صالح هم چنان ابراز داشت که رهبری حکومت افغانستان باید تلاش کند از راه های دیپلوماتیک و یک آدرس قوی حکومتی با کشور های همسایه روی یک راه حل مناسب به نتیجه رسد.
در عین حال غلام حسین ناصری، یکی از اعضای دیگر ولسی جرگه گفت که حکومت افغانستان در مورد سیاست های خارجی خود به مردم وضاحت بیشتر دهد تا شایعات مبنی بر خروج نیروهای امریکایی از افغانستان را واضح سازد.
به گفته وی، سیاست های پشت پرده رهبری حکومت افغانستان سبب بی اعتمادی مردم نسبت به حکومت شده است.
این در حالیست که دونالد ترامپ رییس جمهوری ایالات متحده امریکا، روز چهارشنبه هفته گذشته گفت که امریکا ۶ هزار مایل دورتر از افغانستان قرار دارد و در این کشور میجنگد، در حالیکه روسیه، هند و پاکستان نسبت به امریکا نزدیکتر اند.
ترامپ در صحبت هایش از تجاوز قشون سرخ شوروی به افغانستان یادآوری نموده و گفته بود که شوروی سابق بدلیل جلوگیری از نفوذ گروه های تروریستی به این کشور حمله کرده بود.
حکومت وحدت ملی، در واکنش به اظهارات دونالد ترمپ رئیس جمهوری امریکا در مورد جنگ افغانستان از طریق مراجع دیپلوماتیک در مورد برخی از پالیسی‌ها وضاحت خواسته است.
همزمان با این حکومت هندوستان نیز نسبت به این گفته های ترامپ واکنش نشان داد.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد