خبرهای داخلی

749
۳۰ عقرب ۱۳۹۶
نویسنده: الیاس ابدالی

واکنش شورای امنیت ملی به صدور مکتوب «تبعیض‌ آمیز» قومندانی نظم عامه

دفتر شورای امنیت ملی به صدور مکتوب «تبعیض‌ آمیز» قومندانی امن و نظم عامه واکنش نشان داده و محتوای آن را “نادرست” و “غیر قابل قبول” دانسته است.

در اعلامیه این نهاد آمده است:” محتوای مکتوب صادره قومندانی عمومی نظم عامه وزارت امور داخله نادرست و غیر قابل قبول این مکتوب باعث ناراحتی هموطنان ما شده است. دفتر شورای امنیت ملی مکتوب نشر شده را به شدت تقبیح می‌کند”.

دفتر شورای امنیت در این رابطه با رهبری محترم وزارت امور داخله صحبت کرده و این وزارت اطمینان داد که در برابر آن عده مسوولینی که مرتکب این غفلت بزرگ وظیفه‌ای گردیده اند، اقدامات جدی صورت خواهد گرفت.

دفتر شورای امنیت ملی با حمایت از تصمیم رهبری وزارت امورداخله، تاکید کرد که قانون اساسی افغانستان و ارزش های اسلامی و افغانی ما اعمال و حرکات تبعیض آمیز و برتری جویانه میان خواهران و برادران ما را به هیچ صورت اجازه نمی دهد.

به تازگی مکتوبی از نشانی پولیس امن و نظم عامۀ وزارت داخله در شبکه‌های اجتماعی نشر شده که در آن آمده است «تاجیک‌ها» نباید در قطعه جدید ضد آشوب شامل باشند.

صدور این مکتوب با واکنش‌های تند شهروندان و کاربران شبکه‌های اجتماعی روبه‌رو شده است. کاربران این نامه را تبعیض‌آمیز و غیرعادلانه عنوان می‌کنند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد