خبرهای خارجی

194
۲ جدی ۱۳۹۷
نویسنده: خیرالدین رحمانی

واکنش سناتوران امریکایی در برابر خروج نظامیان این کشور از افغانستان


شماری از سناتوران امریکایی در پیوند به تصمیم اخیر حکومت دونالد ترامپ مبنی بر خروج نظامیان این کشور از افغانستان واکنش نشان داده و این تصمیم را عجولانه خوانده اند.
لیندسی گراهام یکی از سناتوران جمهوری خواه در واکنش به این تصمیم حکومت دونالد ترامپ گفته است که نیروهای امنیتی افغانستان، به تنهایی قادر به مبارزه با طالبان و داعش نیستند و کاهش حمایت امریکا از این نیروها، احتمال هدر رفتن دستاوردهای سال‌های اخیر را تقویت خواهد کرد.
به گفته آقای گراهام با خروج نیروهای امریکایی از افغانستان، احتمال حملاتی شبیه حمله ۱۱ سپتامبر افزایش خواهد یافت.
در عین حال مقامات افغان می گویند که کاهش حضور نظامی امریکا در این کشور، تاثیری بر امنیت افغانستان نخواهد داشت.
در همین حال همزمان با این تصمیم حکومت امریکا، جیمز متیس وزیر دفاع آن کشور که از حامیان حضور نیروهای امریکایی در افغانستان خوانده می شد، نیز از مقامش کناره گیری نمود.
گفتنی است که این تصمیم حکومت امریکا، مورد استقبال گروه طالبان قرار گرفته است و این گروه گفته است که این تصمیم نشان دهنده پیروزی آنان در جنگ افغانستان است.
حکومت امریکا درحالی تصمیم خروج نیروهایش از افغانستان را اعلام میدارد که هفته قبل زلمی خلیل زاد نماینده ویژه ایالات متحده امریکا برای صلح افغانستان، سه بار با نمایندگان گروه طالبان در شهر ابوظبی دیدار نموده و در مورد پیوستن این گروه به روند صلح، مذاکره انجام داد.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد