کابل

39
۱۰ ثور ۱۳۹۰
نویسنده:

واکنش دولت به تغییرات اعلام شده از سوی اوباما

مقامات دولتی در کشور می گویند، با کسانی که قرار است جایگزین مامورین ملکی و نظامی فعلی امریکایی در افغانستان شوند، در چارچوب منافع ملی افغنستان همکاری کنند.

این واکنش احتیاط آمیز پس از آن اعلام می شود که باراک اوباما رئیس جمهور امریکا اعلام کرد که به جای جنرال دیوید پترائوس، قوماندان نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان و کارل آیکن بری، سفیر این کشور در کابل، افراد دیگری را تعیین کرده است.

دفتر ریاست جمهوری افغانستان، در واکنش به این تغییرات اعلام کرده است که  روابط  کابل با جامعه بین المللی، مخصوصا ایالات متحدهء امریکا، مبتنی بر روابط میان دولت ها بوده و تغییر مقام های ارشد امریکایی در افغانستان تاثیری بر روابط دو کشور نخواهد داشت.

رئیس جمهور امریکا روز پنجشنبه جنرال دیوید پیتریوس، قوماندان نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان را به عنوان رئیس آینده سازمان استخباراتی امریکا ” سی آی ای” منصوب کرد.

اوباما در یک کنفرانس خبر در کاخ سفید همچنین اعلام کرد که لئون پانه‎ تا، رئیس کنونی سازمان سیا، جانشین رابرت گیتس، وزیر دفاع، خواهد شد.

باراک اوباما همچنین رایان کراکر، سفیر پیشین امریکا در عراق را به عنوان سفیر آینده ایالات متحدهء امریکا در افغانستان منصوب کرد.

رایان کراکر جانشین کارل آیکن بری می شود.

رایان کراکر اولین سفیر امریکا در افغانستان بعد از سقوط حکومت طالبان بوده است.

اوباما همچنین گفته است که جنرال “جان آلن” از نیروی تفنگداران دریایی ایالات متحده را به عنوان جانشین جنرال دیوید پتریوس تعیین کرده است.

جنرال آلن، معاون لوی درستیز قوای امریکا است که مسئولیت عملیات در آسیای میانه و خاورمیانه را برعهده دارد.

تعیینات جدیدی که از سوی باراک اوباما اعلام شده، باید از سوی مجلس سنای امریکا نیز تایید شود.

 

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد