جنوب

175
۲۱ قوس ۱۳۹۷
نویسنده: خیرالدین رحمانی

والی هلمند: گروه طالبان در این ولایت شکست خورده اند


مقامات حکومتی در ولایت هلمند می گویند که رهبری سوق و اداره گروه طالبان، طی عملیات نیروهای امنیتی در این ولایت از بین رفته و این گروه به شدت تصعیف گردیده است.
تورن جنرال محمد یاسین والی هلمند روز گذشته در یک نشست خبری به رسانه ها گفت که طی عملیات شبانه ماه گذشته نیروهای امنیتی در این ولایت، تلفات سنگین به گروه های طالبان وارد گردیده و رهبری سوق و اداره آنان از بین رفته است.
والی هلمند هم چنان افزود که پس از تصفیه سازی ولسوالی نادعلی، نیروهای امنیتی آمادگی عملیات بر ولسوالی های مارجه و گرمسیر را دارند و عنقریب عملیات در این ولسوالی ها نیز آغاز خواهد شد.
در عین حال سمونوال عبدالرزاق یعقوبی، قوماندان امنیه ولایت هلمند نیز از موفقیت های نیروهای امنیتی در این ولایت یاد آوری نموده و افزود که در طی چند ماه گذشته به دلیل رهبری قوی و داشتن پلان، تلفات نیروهای امنیتی بسیار کم بوده است.
قوماندان امنیه ولایت هلمند هم چنان افزود :”پلان تصفیه سازی مناطقی که هنوز تحت تصرف گروه طالبان قرار دارد در این زمستان روی دست است و تلاش داریم تا سال آینده این مناطق را از وجود گروه طالبان پاکسازی نماییم”.
از سوی هم قاری یوسف احمدی سخنگوی گروه طالبان می گوید که این گروه در مناطق واشیر، نادعلی، گرشک و باباجی بر پوسته های نیروهای امنیتی حمله نموده و به آنان تلفات سنگین وارد نموده است.
این گفته های مقامات امنیتی در ولایت هلمند در حالی ابراز می گردد که در نتیجه حملات هوایی اخیر نیروهای امنیتی در این ولایت، به شمول ملا عبدالرحیم مشهور به ملامنان برخی از فرماندهان کلیدی این گروه به قتل رسیده اند.

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد