خبرهای داخلی

240
۱۳ ثور ۱۳۹۶
نویسنده: فخرالدین قاری‌زاده

والی تهران بر ارایه خدمات درست و به موقع برای مهاجران افغان تاکید کرد

سید حسین هاشمی، والی ولایت تهران ایران، در دیدار از اداره عمومی امور شهروندان و مهاجران خارجی این ولایت گفته‌است که، باید ارایه خدمات به مهاجران افغان به درستی و به موقع انجام شود که این کار اجر معنوی را در قبال دارد.
براساس گزارش رسانه‌های ایرانی، هاشمی گفته‌است که، شهروندان افغان، مسلمان‌های اند که مهمان ایران هستند و بدلیل موجودیت مشکل در کشور شان مهاجر شده‌اند.
خبرگزاری فارس ایران، گزارش می‌دهد که، والی تهران به مسوولان اداره عمومی شهروندان و مهاجران خارجی ولایت یاد شده گفته که، اگر افغان‌ها در کشور شان با مشکل روبرو نمی‌بودند، قطعا یک بخش عمدۀ آنان به ایران مهاجر نمی‌شدند.
این در حالیست که، مهاجران افغان در ولایت‌های مختلف ایران هر از گاهی از آنچه که بدرفتاری نیروهای امنیتی این کشور می‌خوانند، سخت شکایت دارند؛ اما مقام‌های حکومت ایران همواره بر رفع مشکلات افغان‌های مقیم این کشور تاکید کرده‌اند.
از سویی هم، به تازگی اداره مهاجرت سازمان ملل اعلام کرد که، از آغاز جنوری سال ۲۰۱۷ تا کنون حدود ۱۱۰ هزار مهاجر افغان از ایران و بیش از ۴۵ هزار مهاجر افغان از پاکستان به افغانستان عودت کرده‌اند، این رقم نشان می‌دهد که مهاجران افغان مقیم ایران نسبت به مهاجران افغان مقیم پاکستان بیشتر به کشور شان برگشته‌اند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد