خبرهای داخلی

288
۱۷ حمل ۱۳۹۶
نویسنده: نوریه نزهت نادری

هویت افراد همدست با مهاجمان در شفاخانه سردار محمد داوود خان به زودی افشا خواهد شد

وزارت دفاع‌ملی از افشای هویت کسانی‌که که در رویداد چهارصد بستر با  مهاجمان همکاری کرده و زمینه ورود آنان به شفاخانه را  فراهم کرده بودند خبر می دهد.
دولت وزیری سخنگوی این وزارت امروز در نشست خبری می گوید که:یازده تن در پیوند به  غفلت وظیفوی در قبال وقوع این رویداد برکنار و به سارنوالی معرفی شده اند و نظر به درجه غفلت شان مجازات خواهندشد.
به گفته او  هم چنان در بخش شناسایی  کسانی که با مهاجمان همکاری نموده بودند نیز پیشرفت‌هایی صورت  گرفته و هویت این افراد در روزهای نزدیک به مردم افغانستان افشا خواهد شد.
در همین‌حال دگروال بل‌سلیفن یکی از سخنگویان ماموریت حمایت قاطع می گوید : در حال حاضر ۹۰ درصد کار ترمیم این شفاخانه تکمیل شده و در جریان دو روز آینده  کار ترمیم این  شفاخانه نهایی خواهد شد.
به گفته سخنگوی ماموریت  حمایت قاطع،افزون بر پولی که دولت افغانستان برای ترمیم این  شفاخانه تعهد کرده است ماموریت حمایت قاطع ناتو  نیز  ۲٫۷ میلیون دالر آمریکایی را برای حمایت از شفاخانه نظامی سردارد محمد داوود خان اختصاص داده است که از این میان  یک اعشاریه هفت میلیون آن در بخش خریداری تجهیزات پیشرفته طبی و یک میلیون دیگر نیز  هزینه خرید تجهیزات دفتری برای این شفاخانه خواهد شد.
این در حالیست  که حمله مهاجمان بر شفاخانه نظامی سردار محمد داووخان در کابل،که چندین کشته وزخمی برجا گذاشت انتقادهای تُند اگاهان امور وشهروندان را  به دنبال داشت.
آگاهان امور و شهروندان مسوولان این شفاخانه را متهم به همکاری با  مهاجمان و گروه‌های مخالف مسلح دولت نموده و تاکید کردند که بدون همکاری از درون شفاخانه احتمال ورود مهاجمان به این شفاخانه نظامی  دور از انتظار است.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد