خبرهای داخلی

269
۲۶ سرطان ۱۳۹۷
نویسنده: جواد نبی‎زاده

هواران حزب جنبش دروازه چندین اداره دولتی را در سرپل بستند

مقام‎های محلی سرپل از بستن دروازه‎های چندین اداره دولتی از سوی هواداران حزب جنبش ملی در ظهر امروز در این ولایت خبر می‎دهند.
ذبیح‎الله امانی، سخنگوی والی سرپل، به کلید گفت که هواداران حزب جنبش ملی در ادامه اعتراضات خود ظهر امروز سه‎شنبه دروازه‎های محکمه استیناف، سارنوالی، ریاست زراعت، انکشاف دهات و عدلیه این ولایت را مسدود کردند.
امانی افزود که معترضان در پانزدهمین روز اعتراضات خود به حکومت هشدار دادند در صورتی که به مطالبات آن‎ها گوش ندهد، دروازه‎ ادارات بیشتری را خواهند بست.
اعتراضات در ولایت‎های شمالی کشور پس از آن آغاز شد که نیروهای دولتی، نظام‎الدین قیصاری، نماینده عبدالرشید دوستم در بخش نیروهای خیزش مردمی در فاریاب، را گرفتار کردند و همراه با ۲۵ محافظ وی به کابل انتقال دادند.
آن‎ها در این اعتراضات ضمن تأکید بر رهایی قیصاری از حکومت، خواستار اعطای اجازه بازگشت به عبدالرشید دوستم، معاون اول ریاست جمهوری، از ترکیه به افغانستان هستند.
حکومت تا حال در پیوند به رهایی قیصاری چیزی نگفته است، ولی درباره دوستم اعلام شده است که دوسیه او زیر پیگیری لوی سارنوالی قرار دارد و احتمال بازگشت وی به افغانستان زیاد است.
دوستم در پایان ماه ثور سال گذشته پس از آن به ترکیه رفت و دیگر برنگشت که حکومت دوسیه اتهامی او مبنی بر تجاوز جنسی به احمد ایشچی، والی سابق جوزجان، را به لوی سارنوالی سپرد.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد