خبرهای خارجی

384
۱۳ حوت ۱۳۹۷
نویسنده: خیرالدین رحمانی

هند در حمله به پاکستان از بمب های اسراییلی استفاده کرده است


یک منبع نظامی گفته است که نیروهای هوایی هند در حمله اخیر خود به منطقه بالاکوت پاکستان از بمب های ساخت اسراییل استفاده کرده است.
خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از یک منبع نظامی گزارش داده است که نیروی هوایی هند در عملیات اخیر خود علیه «جیش محمد» واقع در بالاکوت در پاکستان از بمبهای هدایت شونده اسرائیلی استفاده کرده است.
به گفته این منبع نظامی، حملات هفته قبل اردوی هند در خاک پاکستان با بمبهای اسپایس-۲۰۰۰ ساخت اسرائیل صورت گرفته است؛ گفته میشود درصد خطای این بمبها کمتر از ۳ متر است.
اسپوتنیک در ادامه گزارش خود نوشته است، درحالیکه تخمین تعداد تلفات حملات اخیر هند دشوار است اما این منبع نظامی می‌گوید که این بمبها سقف ساختمانهای هدف گرفته شده را شکافته و با نفوذ به داخل اهداف مورد نظر همه شبه نظامیانی که در آنجا بودند را کشته است.
وی مدعی شده است که پیلوت های حاضر در این عملیاتها به رادارهای پیشرفته با وضوح بالا مجهز و قادر بودند اهداف را به صورت دو بعدی و ۳ بعدی ببینند تا دقت حملات آنها در بهترین سطح ممکن باشد.
با این حال مقامات پاکستانی هرگونه تلفات را در این حملات رد کرده و گفته بودند که هند مناطق خالی از سکنه را بمباران کرده است.

 

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد