جنوب

330
۱۳ دلو ۱۳۹۵
نویسنده: فخرالدین قاری‌زاده

هم‌زمان با حضور رییس اجراییه در هلمند، سه راکت در شهر لشکرگاه اصابت کرد

شهر لشگرگاه مرکز ولایت هلمند، صبح امروز هم‌زمان در حضور رییس اجراییه حکومت وحدت ملی، هدف سه فیر راکت مخالفان مسلح دولت قرار گرفت.
به گفتۀ مسوولان محلی در این ولایت، در نتیجه این رویداد، یک غیر نظامی کشته و یک تن دیگر زخم برداشته‌اند.
عمر زواک، سخنگوی والی هلمند، به کلید می‌گوید: “این راکت‌ها در مربوطات شهر لشگرگاه مرکز ولایت هلمند اصابت کرده که هدف آن تا کنون مشخص نیست؛ اما از غیر نظامیان قربانی گرفته است.”
اما یک منبع در شفاخانه ایمرجنسی در شهر لشکرگاه، به کلید می‌گوید: “از محل رویداد یک کشته و سه زخمی به این شفاخانه منتقل شده‌است.”
این در حالیست که، عبدالله عبدالله، رییس اجراییه در راس یک هیات ارشد دولتی دیروز به هدف بررسی اوضاع این ولایت به لشگرگاه رفت و شب گذشته هم از برخی سنگرهای نظامیان افغان در خط نخست نبرد دیدار کرد.
او، طی این سفر اش به نیروهای امنیتی و دفاعی افغان مستقر در هلمند، دستور داده است که تا فرا رسیدن بهار سال آینده مخالفان مسلح دولت را نابود کنند.
او، شام دیروز در یک نشست با مقام‌های حکومتی و بزرگان قومی هلمند، گفت که، وضعیت امنیتی در این ولایت را ارزیابی کرده‌اند و در روزهای آینده مردم شاهد نتیجه تصمیم حکومت خواهند بود.
این در حالیست که، اخیراً وزارت دفاع امریکا، اعلام کرده بود که، براساس تقاضای نیروهای امریکایی مستقر در افغانستان، برای حمایت از ماموریت حمایت قاطع به رهبری ناتو، حدود سه صد سرباز بحری‌اش در بهار سال ۲۰۱۷ در ولایت هلمند مستقر خواهد کرد.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد