کابل

77
۳ حوت ۱۳۸۹
نویسنده:

هشدار در مورد دست اندازي ها براي بي ثباتي

سخنگوی ریاست جمهوری می گوید، وضعیت کنونی افغانستان پیچیده است، اما قدرت هایي که فکر می کنند این وضعیت به نفع آنان است، باید این مفکوره خویش را تغییر دهند.

به گزارش رادیو کلید، وحید عمر که روز دوشنبه دریک کنفرانس خبری در کابل صحبت می کرد، با اشاره به حملات انتحاری و بمب گذاری هایی که در جریان دو هفته اخیر در کابل و برخی دیگر از ولایات صورت گرفته، گفت كه قدرت هایی هستند که نمی خواهند افغانستان با ثبات باشد.

در نتیجه حملات انتحاری و بمب گذاری هایي که در ولایات کابل، قندهار، ننگرهار و كندز در جریان ۱۰ روز گذشته صورت گرفته، بیشتر از دو صد تن که اکثرا غیر نظامی بوده اند، کشته و زخمی شده اند.

در تازه ترين و در عين حال پرتلفات ترين نوع اين حملات، روز دوشنبه بيش از ۷۰ تن بر اثر وقوع حمله انتحاري در كندز كشته و زخمي شدند.

وحيد عمر همچنين، افزایش حملات مخالفین را با روند پروسهء انتقال مسوولیت های امنیتی به نيروهاي امنيتي افغان نيز مرتبط خواند.

نیروهای بین المللی کمک به امنیت نیز گفته اند که طالبان تاکتیک های جنگی خود را تغییر داده و بیشتر حملات خود را در محلاتی انجام می دهند که افراد ملکی در آن محلات هستند.

 

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد