خبرهای خارجی

192
۸ دلو ۱۳۹۷
نویسنده: خیرالدین رحمانی

هشدار ترامپ مبنی بر تعطیلی دوباره دولت

Republican presidential candidate Donald Trump speaks to supporters during a rally, Tuesday, June 16, 2015, in Des Moines, Iowa. (AP Photo/Charlie Neibergall)

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نسبت به توافق احتمالی اعضای کانگرس بر سر تامین بودجه ساخت دیوار مرزی میان امریکا و مکزیک ابراز تردید کرده و گفته است اگر آنان به توافق نرسند، تعطیلی دوباره دولت یکی از گزینه ها است.
دونالد ترامپ در مصاحبه با روزنامه وال استریت ژورنال درخصوص توافق میان ۱۷ عضو کانگرس این کشور که مامور مذاکره برای تامین بودجه دیوار مرزی شده اند، ابراز تردید نموده و گفته است که احتمال توافق میان آنها کمتر از ۵۰ درصد است.
درحالی که اختلافات میان دموکرات ها و جمهوری خواهان باعث شد تا یک چهارم از نهادهای دولت فدرال به مدت ۳۵ روز تعطیل شود و طولانی ترین دوره تعطیلی این نهادها در تاریخ آمریکا را رقم بزند، ترامپ گفت که تعطیلی دوباره، یکی از گزینه های وی خواهد ماند.
رئیس جمهوری آمریکا گفت که اگر دموکرات ها با تامین بودجه ۵٫۷ میلیارد دالری برای ساخت دیوار در مرز مکزیک موافقت نکنند، با سایر توافق های پیشنهادی آنها موافقت نخواهد کرد.
گروه ۱۷ نفره جمهوری خواهان و دموکرات ها که مامور حصول توافق در مورد امنیت مرزی شده اند، هفته جاری برای اولین بار دیدار خواهد کرد.
ترامپ هشدار داده است که اگر کانگرس این کشور، بودجه ساخت دیوار مرزی را تامین نکند، وضعیت اضطراری اعلام خواهد کرد و دیوار را خواهد ساخت. وی هفته گذشته پس از ۳۵ روز تعطیلی بخش هایی از دولت، مقابل فشار دموکرات ها تسلیم شد و بدون آنکه بودجه ای برای ساخت دیوار دریافت کند، با بازگشایی سه هفته ای دولت موافقت کرد.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد