جنوب

661
۲۶ جدی ۱۳۹۶
نویسنده: شایق قاسمی

هشدار تازه نیکولسن به گروه طالبان

 قوماندان عمومی نیروهای امریکا در افغانستان می گوید که نیروهای خارجی تا از بین بردن مخالفین مسلح در افغانستان باقی خواهند ماند و اگر مخالفین مسلح راه صلح را انتخاب  نکنند، کشته خواهند شد.

جنرال جان نیکولسن روز گذشته در مراسمی که به مناسبت پایان ماموریت گروهی از نظامیان امریکایی و آغاز ماموریت یک گروه تازه نفس در پایگاه نیروهای خارجی  در شوراب ولسوالی واشیر ولایت هلمند برگزار شده بود، این موضوع را بیان کرد.

ماموریت نظامی نیروهای خارجی مستقر در پایگاه نظامی شوراب از برید جنرال راجر بی تورنر، به برید جنرال بنیامین تی واتسن سپرده شد و بدین ترتیب ماموریت ۹ماهه ۳۰۰ سرباز نیروی دریایی امریکا به پایان رسید و بجای آنها ۳۰۰نیروی دریایی تازه نفس امریکایی ماموریت خود را آغاز کردند.

نیکولسن گفت که امریکا و ناتو در کنار مردم افغانستان باقی خواهند ماند و به حمایت و آموزش نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان ادامه خواهد داد.

نیکولسن از کارکرد های جنرال تورنر قدردانی کرده و گفت که عامل اصلی موفقیت وی در جنگ هلمند، هماهنگی بین نیروهای افغان و خارجی بوده است.

نیروهای تازه نفس امریکایی درحالی به هلمند اعزام شده اند که این ولایت از نا امن ترین ولایات کشور محسوب می شود و درحال حاضر شش ولسوالی آن در تصرف طالبان است و در ولسوالی های دیگر دولت تنها بر مراکز آن کنترول دارد.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد