همسایه های افغانستان

56
۶ دلو ۱۳۸۹
نویسنده:

هشدار آکسفام درمورد وخيم تر شدن اوضاع در پاکستان

آژانس كمك كننده بین المللی آکسفام روز سه شنبه هشدار داد، بحران ناشی از سیل ویرانگر سال گذشته در پاکستان ممکن است وخیم تر شود، زیرا میلیون ها نفر در این کشور همچنان نیازمند کمک های فوری هستند.

به گزارش خبرگزاری آلمان از اسلام اباد ، بر اثر سیل ویرانگر سال گذشته در پاکستان حد اقل ۱۹۸۵ تن  جان خود را از دست دادند ، یک میلیون و هفتصد و چهل و چهار هزار و چهارصد و هفتاد و یک خانه ویران شد و دو میلیون و دو صد و چهل و چهار هزار و ششصد و چهل و چهار هکتار زمین زراعتي نیز از بین رفت.

آکسفام در گزارشی با عنوان “آینده پاکستان را نجات بدهیم ” که با گذشت شش ماه از سیل ویرانگر در پاکستان منتشر شده، اعلام كرده است كه میلیون ها نفر در پاکستان همچنان به شدت نیازمند کمک هستند و اوضاع در این کشور ممکن است وخیم تر شود.

این نهاد كمك كننده در گزارش خود همچنین اعلام کرده است، اگرچه سیل پاکستان بزرگترین حادثه طبیعی اخیر در جهان به شمار می رود، اما بودجه اختصاص یافته برای کمک به این کشور که بیش از هجده میلیون نفر را تحت تاثیر قرار داد کم بوده است.

بر اساس اين خبر، سازمان ملل متحد دو میلیارد دالر کمک برای بازسازی پاکستان درخواست کرده، اما تاکنون ۵۶ درصد از این بودجه درخواستی تامین شده است.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد