خبرهای داخلی

383
۳۰ جوزا ۱۳۹۷
نویسنده: جمشید مجددی

نی: رسانه‎ها در سه روز آتش‎بس خودسانسوری کرده‎اند

نهاد حمایت از رسانه‎های آزاد افغانستان یا نی می‎گوید که رسانه‎ها در جریان سه روز آتش‎بس و حضور افراد گروه طالبان در شهرها، دست به خودسانسوری زده‎اند.
مجیب خلوتگر، رییس اجرایی نی، روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری در کابل اعلام کرد که حضور افراد طالبان در ایام آتش‎بس در شهرها برای خبرنگاران نگران‎کننده بوده است.
او که امروز نتایج نظرسنجی این نهاد درباره تأثیرات حضور افراد طالبان در سه روز آتش‎بس در شهرها را ارایه می‎کرد، افزود که خبرنگاران زن در این سه روز در بیشتر رسانه‎ها غایب بوده‎اند.
نهاد حمایت از رسانه‎های آزاد افغانستان این نظرسنجی را در میان خبرنگاران شصت رسانه در پنج ولایت انجام داده است.
براساس این نظرسنجی، رسانه‎ها در سه روز آتش‎بس در ایام عید سعید فطر، به جای خبرهای جنگ بیشتر خبرهای صلح را نشر کرده‎اند.


با این حال، نی با تأکید بر اینکه آزادی بیان در گفتگوهای صلح خط سرخ است، از حکومت می‎خواهد که تضمین کند با پیوستن طالبان به پروسه صلح، آزادی بیان در کشور محدود نمی‎شود.
مجیب خلوتگر، رییس اجرایی این نهاد، همچنان از حکومت خواست تا پیش از هر اقدامی درباره آتش‎بس و صلح با گروه طالبان، مردم را در جریان قرار دهد.
این در حالی است که خبرنگاران به نهاد حمایت از رسانه‎های آزاد افغانستان گفته‎اند که حضور افراد طالبان در شهرها برای آن‎ها غافل‎گیرکننده بوده است.
افراد گروه طالبان در پی برقراری آتش‎بس سه روزه در سراسر کشور در ایام عید سعید فطر وارد شهرها شدند و با مردم عام، نیروها و مقام‎های دولتی دیدار و مصافحه کردند.
اعضای این گروه در بعضی از شهرها با سلاح وارد شهر شده بودند.
مردم در کنار خوشحالی از برقراری آتش‎بس سه روزه در کشور، از حضور مسلحانه افراد طالبان در شماری از شهرها نگران شده بودند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد