خبرهای داخلی

150
۶ حوت ۱۳۹۷
نویسنده: جواد نبی زاده

نیروهای ویژه امنیتی ۱۰ پولیس را از زندان طالبان رها ساختند


مقام های امنیتی شمال کشور از راه اندازی سه عملیات ویژه در ولسوالی چمتال ولایت بلخ خبرداده و می گویند که در نتیجه این عملیات ۱۰ سرباز پولیس ملی از زندان گروه طالبان آزاد شده و بیش از ۱۰ مخالف مسلح دولت در این درگیری ها کشته و زخمی شده اند.
محمد حنیف رضایی سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین به کلید می گوید :”قطعات ویژه سربازان اردوی ملی، نیمه های شب گذشته، عملیات هدفمند را بالاین یکی از زندان های طالبان در کوه های البرز ولسوالی چمتال راه اندازی نمودند که در نتیجه ۱۰ پولیس ملی از زندان طالبان آزاد گردیده و ۶ مخالف مسلح دولت در این رویداد کشته شده اند.”
به گفته سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین، در نتیجه یک عملیات دیگر در ولسوالی چمتال ولایت بلخ، دو طالب مسلح با مقدار زیاد سلاح و مهمات به دست نیروهای امنیتی افغان افتاده اند.
آقای رضایی هم چنان افزود که در پی یک حمله هوایی نیروهای امنیتی افغان، بر تجمع مخالفان مسلح دولت در روستای جوی شور ولسوالی چهاربولک ولایت بلخ ۲ مخالف مسلح دولت کشته و ۳ تن دیگر آنان زخم برداشته اند.
ولسوالی چمتال ولایت بلخ، از جمله نا امن ترین ولسوالی این ولایت بوده که بیشترین ساحات آن تحت تصرف مخالفان مسلح دولت می باشد.

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد