خبرهای داخلی

297
۱ اسد ۱۳۹۷
نویسنده: حسینا عظیمی

نیروهای امنیت ملی پنج کارمند گمرک هرات را گرفتار کردند

نیروهای امنیت ملی، پنج کارمند اداره گمرک هرات را به اتهام حیف و میل عواید این اداره و نیز زمینه‎سازی برای فرار از پرداخت محصول گمرکی، گرفتار کردند.
جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات، می‎گوید که از میان گرفتارشده‎ها، سه نفر آن‎ها به حیف و میل عواید اداره گمرک هرات و دو نفر شان به زمینه‎سازی برای فرار از پرداخت محصول گمرکی متهم هستند.
به گفته فرهاد، این افراد در پیوند به توقف دو کانتینر اموال تجارتی که پس از ورود از طریق بندر اسلام‎قلعه در یک گاراژ در هرات تخلیه شده بود، گرفتار شده‎اند.
فرهاد تصریح کرد که مجموع محصول گمرکی این اموال حدود ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار افغانی می‎شد ولی محصولی که از این اموال به اداره گمرک هرات پرداخت شده است، ۱۵۰ هزار افغانی است.
وی افزود: “اموالی که با این دو کانتینر انتقال شده است، شامل انرژی، دستمال کاغذی و جمپر می‎شود که از این میان تنها دو قلم اخیر محصول شده است.”
سخنگوی والی هرات اظهار داشت که سه کارمند اداره گمرک هرات در پیوند به همین قضیه، پس از گرفتاری، به ارگان‎های عدلی و قضایی معرفی شده‌اند.
همزمان با این، دوسیه دو تن دیگر از کارمندان گمرک اسلام‎قلعه نیز به اتهام زمینه‎سازی برای فرار از پرداخت محصول گمرکی، به سارنوالی هرات معرفی شده‌اند.
نیروهای امنیت ملی روز گذشته نیز یک کارمند ارشد اداره اراضی و یک قاضی محکمه را در هرات به اتهام گرفتن رشوه گرفتار کردند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد