خبرهای داخلی

843
۱۹ قوس ۱۳۹۶
نویسنده: جواد نبی‌زاده

نگرانی فعالین مدنی و خبرنگاران از افزایش جرایم حقوق بشری در زون شمال

کمیته مصوونیت خبرنگاران در زون شمال روز شنبه در نشستی با شماری از خبرنگاران و فعالین مدنی از افزایش جرایم حقوق بشری در زون شمال ابراز نگرامی کرد.

مسوولان این کمیته می‌گویند که افزایش افراد مسلح غیر مسوول در شمال کشور باعث شده تا جرایم حقوق بشری در زون شمال در این اواخر افزایش یابد.

استاد جمشید فردی، استاد پوهنتون و فعال جامعه مدنی در ولایت بلخ نقض حقوق بشر و نا امنی های اخیر در شمال کشور را نگران کننده دانست و از ارگان های امنیتی خواست تا جلو افراد مسلح غیر مسوول را در شمال بگیرند، در غیر آن امنیت نسبی که در این ولایات باقی مانده است، نیز از بین خواهد رفت.

محمد بشیر انصاری، مسوول کمتیه مصؤنیت خبرنگاران در زون شمال از نقض حقوق بشر در روستاها خبر داده، گفت:” بیشترین جرایم حقوق بشری در روستاها از سوی افراد مسلح غیر مسوول بر مردم اعمال می شود؛ اما حکومت و نهادهای حقوق بشری کم تر به قضایای آنان رسیدگی می نماید.”

بااین حال، شیر جان درانی، سخنگوی پولیس بلخ افزایش افراد مسلح غیر مسوول را در این ولایت می‌پذیرد و می گوید که نیروهای پولیس پلان های وسیع در شناسایی این افراد و برخورد قانونی با آنان روی دست دارند.

در جریان سال جاری جرایم جنایی و حقوق بشری در ولایات شمال کشور افزایش یافته است که این امر، نگرانی زیادی از مردم و نهادهای حقوق بشری را در پی داشته است.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد