خبرهای خارجی

888
۳ جدی ۱۳۹۶
نویسنده: شایق قاسمی

نگرانی روسیه از انتقال افراد گروه داعش به افغانستان

نماینده خاص روسیه برای افغانستان ادعا کرده است که گویا هلیکوپتر های “بدون نشان وعلامت” افراد وابسته به گروه داعش را که “با تجهیزات نظامی غربی مجهز اند” به افغانستان انتقال می دهد.

ضمیر کابلوف، نمایندۀ خاص روسیه برای افغانستان، همچنان گفته است که در حدود ۱۰ هزار تندرو گروه داعش در افغانستان حضور دارند و شمار آنان در این کشور جنگ زده رو به افزایش است.

رسانه های روسی به نقل از ضمیر کابلوف نوشته اند که شکست داعش در عراق و سوریه موجب شده تا این گروه به افغانستان سرازیر شوند.

نمایندۀ خاص روسیه برای افغانستان همچنین ادعا کرد که اوضاع در ولایات جوزجان و سرپل به صورت خاص نگران کننده است، زیرا مردم محل جنگجویان الجزایری و فرانسوی را در میان تندوران داعش مشاهده کرده اند.

این مقام روسی همچنین گفت که گروه های دهشت افگن مانند داعش تلاش دارند تا مناطق جنوبی روسیه و شرکای آسیای میانۀ مسکو را تحت تاثیر قرار دهند.

مقام های حکومت افغانستان تا حال در مورد ادعای روسیه مبنی بر اینکه گویا هلیکوپتر های “بدون نشان و علامت” افراد وابسته به گروه داعش را که “با تجهیزات نظامی غربی مجهز اند” به افغانستان انتقال می دهد” چیزی نگفته اند. اما پیش از این رئیس عمومی امنیت ملی خبرها در مورد  نشست و برخاست طیاره‌های مشکوک را شایعه خوانده بود.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد