کابل

58
۱۵ ثور ۱۳۹۰
نویسنده:

نگرانی افغانستان در مورد امنیت سلاح هسته‌ء پاکستان

 

وزارت دفاع ملی نسبت به امنیت سلاح هستهء پاکستان ابراز نگرانی کرد.

وزارت دفاع ملی می گوید، کشته شدن بن لادن و بی خبری سازمان اطلاعاتی پاکستان از حضور بن لادن در نزدیکی های اسلام آباد، باعث نگرانی در مورد مصئونیت هسته ای پاکستان می گردد.

جنرال ظاهر عظیمی سخنگوی وزارت دفاع ملی روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری با اشاره به پیدا شدن اسامه بن لادن در نزدیکی یک مرکز آموزش نظامی در نزدیکی پایتخت پاکستان این پرسش را مطرح کرد که دنیا چگونه می تواند نسبت به امنیت سلاح هستهء پاکستان مطئن باشد.

سخنگوی وزارت دفاع ملی گفت:” یک سازمان اطلاعاتی که از صدکیلو متری خود اطلاع نداشته باشد و شش سال متمادی بزرگترین دهشت افگن دنیا در آن زندگی کند، چطور می تواند سلاح هستهء خود را حفظ کند، چطور دنیا مطمئن باشد که این سلاح در آینده با خطر افتادن به دست گروه های تندرو مواجه نخواهد بود.”

جنرال عظیمی در عین زمان نسبت به عدم اطلاع پاکستان از حضور اسامه بن لادن در نزدیکی اسلام آباد اظهار تردید کرد و گفت که حضور بن لادن در نزدیکی پایتخت پاکستان، “یک معما” است.

وی همچنین گفت که اگر پاکستان از حضور اسامه بن لادن خبر داشته، یک بازی دوگانه انجام داده است.

این اظهارات از سوی سخنگوی وزارت دفاع ملی پس از آن صورت می گیرد که رئیس جمهور پاکستان و سازمان استخبارات اردوی آن کشور اعلام کردند که پاکستان، از حضور بن لادن در نزدیکی های اسلام آباد بی خبر بوده است.

بر اساس یک خبر دیگر، اردوی پاکستان از نگهداری اطرافیان اسامه بن لادن که هنگام حملهء نیروهای خاص امریکایی به اقامتگاه او بازداشت شده اند، در مکان های مخفی خبر داده است.
به گفتهء یک مقام رسمی پاکستان بعضی از دستگیر شدگان به خاطر جراحاتشان تحت تداوی قرار دارند.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد