خبرهای داخلی

879
۹ جدی ۱۳۹۶
نویسنده: الیاس ابدالی

نور: اگر حکومت تفاهم نکرد، تا آخر به عنوان والی باقی می‌مانم

عطامحمد نور، والی پیشین بلخ یک بار دیگر تاکید می‌کند که او از کرسی ولایت بلخ کنار نمی‌رود و کسی هم نمی‌تواند او را برکنار کند.

عطامحمد نور برخلاف تصمیم حکومت، جلسه اداری ولایت بلخ را برگزار کرد و گفت به عنوان “والی برحال بلخ” همچنان به کارش ادامه می‌دهد.

نور در این نشست گفت:” از راه تفاهم برای حل معضله آماده هستیم؛ در غیر آن برای همیش اینجا والی می باشم و در برابر خصم، خشم و زورگویی تسلیم نمی شویم و برای دفاع از مردم خود تا سرحد مرگ ایستاد هستیم.”

او تاکید کرد که اگر با حکومت به تفاهم نرسد، تا آخر عمر این حکومت از ولایت بلخ کنار نمی رود.

در همین حال، منیره یوسف‌زاده، سخنگوی اداره ارگان‌های محلی می‌گوید که محمد داوود به عنوان بلخ از سوی رئیس جمهور گماشته شده و حتما کارش را به عنوان والی آغاز خواهد کرد.

خانم یوسف زاده به کلید گفت:” نظرات والی سابق بلخ نظرات شخصی شان است. والی جدید ما انجنیر داوود است که حتما معرفی و به کارش در بلخ آغاز خواهد کرد.”

حکومت چندی قبل اعلام کرد که استعفای عطامحمد نور از سوی رئیس جمهور غنی منظور شده است، اما نور می‌گوید استعفای او منتفی است و از قدرت کنار نمی‌رود.

نور استدلال می‌کند که به عنوان رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی یک طرف حکومت است که به گفته او، بدون موافقت جمعیت، کسی صلاحیت برکناری او را ندارد.

عطامحمد نور در بخشی از صحبت‌هایش مدعی شد که رئیس جمهور و  رئیس اجراییه از نفوذ مردمی او در انتخابات آینده ریاست جمهوری در هراس هستند.

از سوی هم، عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی حکومت هم هفته قبل اعلام کرد که او با منظوری استعفای نور موافقت کرده بود و در این تصمیم جمعیت اسلامی هم موافق بود.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد