خبرهای داخلی

304
۶ سرطان ۱۳۹۷
نویسنده: خلیل اسیر

نور، دوستم و محقق در ترکیه با هم ملاقات کردند

عطامحمد نور رییس اجرای حزب جمعیت، عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری و محمد محقق معاون دوم ریاست اجرایی حکومت وحدت ملی در آنکارا، پایتخت ترکیه، با یکدیگر ملاقات و درباه بازگشت دوستم، برگزاری انتخابات و مذاکرات صلح گفتگو کردند.
عطامحمد نور و محمد محقق با نشر اعلامیه‎ای در صفحات اجتماعی فیسبوک خود، خبر ملاقات شان با عبدالرشید دوستم را همگانی کرده‎اند.
دوستم در ثور ۱۳۹۶ پس از آن به ترکیه رفت و موفق به بازگشت به افغانستان نشد که حکومت دوسیه آزار جنسی او به احمد ایشچی، والی سابق جوزجان، را جدی گرفت.
این چندمین بار است که دوستم، نور و محقق برای تصمیم‎گیری درباره وضعیت افغانستان در ترکیه با هم دیدار و جلسه برگزار کرده‎اند.
آن‎ها در دیدار روز سه‎شنبه شان در آنکارا بر بازگشت فوری عبدالرشید دوستم از ترکیه به افغانستان و نیز بر استفاده از نقش وی در پروسه‎های صلح و انتخابات تأکید کرده‎اند.
این سه نفر در این دیدار خواستار برگزاری انتخابات مطابق “طرح احزاب و جریان‎های سیاسی” با صدور فرمانی از سوی رییس جمهور غنی شده‎اند.
آن‎ها همچنان گفته‎اند که طرح احزاب سیاسی درباره صلح و آشتی ملی باید از سوی حکومت پذیرفته شود و مطابق همین طرح مذاکرات با گروه طالبان آغاز گردد.
در اعلامیه‎ای که درباره نشست نور، دوستم و محقق در آنکار منتشر شده است، آمده است که مقر مذاکرات باید یا در داخل کشور یا در یک کشور بی‎طرف، تعیین شود.
حکومت تا حال درباره مطالبات این سه نفر پاسخی نداده است.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد