خبرهای داخلی

217
۸ اسد ۱۳۹۷
نویسنده: جمشید مجددی

نمایندگان پارلمان از افزایش ناامنی‎ها در ننگرهار نگران شده‎اند

شماری از نمایند‌گان مردم ننگرهار در پارلمان، در پی افزایش ناامنی‌ها در این ولایت‌، ارگان‌های امنیتی را به سهل‌انگاری در کار تأمین امنیت متهم کرده و می‌گویند که نیروهای امنیتی در برخی موارد در ناامنی‌، قاچاق مواد مخدر، قتل و دزدی دست دارند.
این نمایندگان از رهبری حکومت وحدت ملی و نیروهای خارجی می‌خواهند که تلاش‌های جدی را برای برقراری امنیت در ولایت‎های مشرقی، به‎ویژ ننگرهار، روی دست گیرند.
حضرت علی، نماینده مردم ننگرهار در ولسی جرگه، می‌گوید که در کنار گروه‎های داعش و طالبان بیش از ده گروه تروریستی و افراد مسلح غیرمسوول در ناامنی و ترور افراد در این ولایت دست دارند.
حضرت علی ناامنی‌های ولایت‎های مشرقی به‎ویژه ننگرهار را سازمان‎یافته توصیف می‎کند.
در همین حال، حیات‎الله حیات، والی ننگرهار، با بیان آنکه وضعیت امنیتی در تمام نقاط کشور خراب شده است می‎گوید که باید همه در کنار هم برای آوردن امنیت اقدام کنیم.
والی ننگرهار می‎گوید که در جریان دو ماه گذشته بیش از ۷۰ مامور امنیتی در این ولایت به اتهام غفلت در انجام وظیفه کرفتار شده‎اند.
حیات با اشاره به رویدادهای اخیر در این ولایت می‎گوید که بررسی‎ها در مورد تمام این رویدادها آغاز شده است و افرادی که در جلوگیری از حملات تروریستی اخیر کوتاهی کرده باشند به پنجه قانون سپرده خواهند شد.
پس از اعلام آتش‎بس میان حکومت و گروه طالبان در ایام عید رمضان، چندین حمله مرگبار انتحاری در ولایت ننگرها به وقوع پیوسته است که قربانیان اصلی این حملات افراد ملکی هستند.
در تازه‎ترین مورد، دو مهاجم مسلح روز شنبه به یک مرکز آموزش قابلگی در شهر جلا‎ل‎آباد حمله کردند که به گفته مقام‎های محلی بیش از ده نفر در آن کشته و زخمی شدند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد