خبرهای داخلی

233
۸ حوت ۱۳۹۷
نویسنده: خیرالدین رحمانی

نمایندگان امریکا و طالبان هنوز به توافقات نهایی دست نیافته اند


نمایندگان آمریکا و گروه طالبان به روز سه شنبه نخستین روز رسمی پنجمین دور مذاکرات در دوحه قطر را با تلاش برای توافق روی جدول زمانی خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان و گرفتن تضمین‌‎های لازم از طالبان برای قطع ارتباط با سازمان‌هایی مانند القاعده و گروه داعش آغاز کرده‌اند.
بر بنیاد گزارش‌ها، پافشاری طالبان به تعیین و اعلام جدول زمان‌بندی خروج نیروهای خارجی و تاکید امریکا بر اعلام آتش‌بس و حاضر شدن این گروه به گفتگو با حکومت افغانستان، موضوعات اختلافی و پرتنش مذاکرات صلح به روز سه شنبه در قطر بوده است.
سهیل شاهین، یکی از اعضای هیات مذاکره کننده طالبان در قطر به رسانه ها گفته است که حضور ملا برادر در دوحه برای نظارت بر مذاکرات، نشان‌دهنده اهمیتی است که طالبان به این مذاکرات قایل شده‌اند و همچنین انتظاراتی که این گروه از این دور مذاکرات دارد.
خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان، همکاری طالبان در کار مبارزه با القاعده و گروه داعش ، آتش‌بس و آغاز مذاکرات رو در رو با حکومت افغانستان از محورهای این دور مذاکرات قطر خوانده شده است.
این در حالی است که گروه طالبان تا کنون حاضر به مذاکره رو در رو با حکومت افغانستان نشده اند، هیات امریکایی قبل از برگزاری این نشست گفته بود که در این دور مذاکرات تلاش می گردد تا طالبان را به مذاکره با حکومت افغانستان تشویق نمایند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد