جنوب

790
۱۵ ثور ۱۳۹۶
نویسنده:

نظامیان افغان و پاکستانی در مرز سپین بولدک با هم درگیر شدند

نظامیان  افغان و ملیشه‌های  پاکستانی صبح امروز در قریه لقمان  ولسوالی سپین بولدک کندهار با هم درگیر شدند.گزارش‌ها از محل می رسانند که تا کنون نیز درگیری میان  نیروهای امنیتی افغان و پاکستانی‌ها جریان دارد.
بر اساس گزارش‌ها  نبرد حوالی ساعت سه صبح امرزو در این  قریه آغاز شد.
قریه لقمان در ولسوالی سپین بولدک کندهار در نزدیکی خط فرضی دیورند  قرار دارد و پاکستانی ادعای مالکیت بر آن را دارد.اما  افغانستان این قریه را جزء خاک خود میداند .
غورزنگ آفریدی یک منصبدار ارشد قوماندانی امنیه کندهار به  کلید می گوید:نظامیان سرحدی پاکستان پیش از این می خواستند در این  قریه سرشماری انجام دهند اما نظامیان  افغان مانع آنان شدند.
به گفته منبع، صبح امرزو نیز نظامیان سرحدی پاکستان وارد این منطقه شدند اما نظامیان افغان در برابر آنان دست به اقدام نظامی زدند که تا کنون دوتانک ملیشه‌های پاکستان از سوی نیروهای امنیتی افغان به آتش کشیده شده است و نبرد ادامه دارد.
از سوی دیگر یک منبع امنیتی که نمی خواهد نامش در خبر گرفته شود می گوید: در این نبرد شش سرباز سرحدی افغان زخم برداشته اند.
صمیم خپلواک سخنگوی والی کندهار هم می گوید:ملیشه‌های پاکستانی می خواستند وارد قریه‌های نظر و لقمان شوند اما با ممانعت نیروهای امنیتی افغان روبرو شدند که بعداً بین هردوطرف درگیری رخ داد.
خپلواک تاکید دارد که نظامیان افغان در حال‌حاضر تلاش دارند تا غیرنظامیان را از این ساحه بیرون  کنند.
در نتیجه این نبرد دروازه مرزی سپین بولدک_چمن به روی ترافیک مسدود شده است و نیروهای تازه نفس نیز به این  ولسوالی رسیده اند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد