خبرهای داخلی

290
۱۹ جدی ۱۳۹۷
نویسنده: خیرالدین رحمانی

نشست نمایندگان طالبان و نماینده ویژه امریکا در قطر، به تعویق افتاد


گروه طالبان گفته اند نشست این گروه با زلمی خلیلزاد نماینده ویژه ایالات متحده امریکا در امور صلح افغانستان بدلایل اختلافات در اجندای این نشست به تعویق افتاده است.
برخی منابع گروه طالبان به خبرگزاری رویترز گفته اند که نشست این گروه بدلایل اختلافات در اشتراک نماینده های حکومت افغانستان، اعلام احتمالی آتش بس و مبادله زندانیان این گروه با هیئت امریکایی به تعویق افتاده است
قرار بود نشست گروه طالبان در قطر با زلمی خلیلزاد نماینده خاص وزارت خارجه امریکا در امور صلح افغانستان امروز برگزار گردد که در آن دو طرف روی مسایلی که در نشست ابوظبی مطرح گردیده بود بحث و تبادل نظر نمایند؛ اما گروه طالبان گفته اند که بنابه اختلافات، دو طرف به نتیجه رسیده اند که در حال حاضر نشست قطر را به تعویق بیندازند.
منابع گروه طالبان هم چنان به خبرگزاری رویترز گفته اند که این گروه خواستار رهایی ۲۵هزار زندانی شده بودند؛ اما هیئت امریکایی تمایل به صحبت روی مبادله زندانیان را نداشتند.
منابع این گروه در گفتگو با خبرگزاری رویترز هم چنان افزوده اند تا زمانی که خواست های اساسی آنان از سوی هیئت امریکایی پذیرفته نشود، تمایل به آتش بس ندارند.
سفارت امریکا در کابل تا کنون دراین مورد چیزی نگفته است.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد