خبرهای خارجی

143
۵ حمل ۱۳۹۸
نویسنده: خیرالدین رحمانی

نشست دو فروند طیاره نظامی روسیه در ونزویلا


خبرگزاری رویترز گزارش داده است که دو فروند طیاره نظامی روسیه که حامل یک مقام رسمی دفاعی آن کشور و ۱۰۰ سرباز بوده است به روز شنبه در میدان هوایی ونزویلا نشست نموده است.
حضور این دو طیاره نظامی در ونزوئلا سه ماه پس از آن اتفاق افتاد که روسیه و ونزویلا در خاک در کاراکاس تمرین مشترک نظامی انجام داده بودند که آمریکا این اقدام روسیه را دست‌اندازی در منطقه خواند.
در عین حال خاویر مایورکا، خبرنگار ونزوئلایی روز شنبه در توییتر خود نوشت که طیاره اول، حامل واسیلی تانکشکروف، رئیس ستاد نیروهای زمینی روسیه بود و هواپیمای دوم نیز که یک هواپیمای باری مدل آنتونوف بوده ۳۵ تن مواد حمل کرده است.
بر اساس اطلاعات سایت ردیابی پرواز یک جت مسافربری و یک هواپیمای باری نظامی روز جمعه میدان هوایی نظامی اشکالوفسکی روسیه را به مقصد کاراکاس ترک کرده‌ و در میانه راه در سوریه نیز توقف داشته‌اند. یک سایت دیگر ردیابی نیز از خروج هواپیمای باری روسیه در غروب روز یکشنبه از کارکارس خبر داده است.
دلایل ورود این دو هواپیما به خاک ونزوئلا هنوز مشخص نیست. رویترز برای دسترسی به اطلاعات بیشتر این مساله را از منابع خبری مختلف پیگیری‌ کرده است. وزارت اطلاعات ونزوئلا به درخواست رویترز برای پاسخ به سوال‌ها جوابی نداده است.
در عین حال وزارت دفاع و وزارت امور روسیه نیز به درخواست‌های رویترز برای گفت‌وگو در این زمینه پاسخ نداده‌اند. همچنین سخنگوی قصر کرملین نیز به سوالات رویترز پاسخی ارایه نکرده است.
این در حالی است که پس از کودتای خوان گوایدو رییس مجلس نمایندگان ونزویلا علیه حکومت نیکولاس مادورو رییس جمهور این کشور تنش ها میان واشنگتن و مسکو بالا گرفته است، واشنگتن به حمایت از خوان گوایدو و مسکو نیز به حمایت از رییس جمهور ونزویلا می پردازند.

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد