خبرهای داخلی

464
۱۹ جدی ۱۳۹۶
نویسنده: شایق قاسمی

نشان دولتی علامه سید جمال الدین افغان به ادارۀ شفاخانۀ ایمرجنسی اعطا شد

رئیس جمهور غنی عصر در مراسمی نشان دولتی علامه سید جمال الدین افغان را به ادارۀ شفاخانۀ ایمرجنسی تفویض و از کارکردهای ۱۱ منسوب شفاخانۀ مذکور با اعطای تقدیر نامه های افتخاری، قدردانی کرد.

در فرمان رییس جمهور آمده است که اعطای نشان دولتی علامه سید جمال الدین افغان را به ادارۀ شفاخانه و مراکز صحی ایمرجنسی در افغانستان که در شرایط دشوار به افغان ها کمک کرده اند، به ویژه شفاخانه های ایمرجنسی در کابل و لشکرگاه که در انتقال زخمیان رویدادهای تروریستی و وقایع عاجل و رسانیدن کمک های اولیه، خدمات قابل قدر را انجام داده اند و وظایف شان را با اخلاص کامل، صداقت و موفقیت به سر رسانیده اند، منظور کرده است.

در خبر آمده است که پس از تفویض نشان و اعطای تقدیر نامه ها، رئیس جمهور کشور صحبت کرد و به منسوبان و داکتران شفاخانه و مراکز صحی ایمرجنسی در افغانستان در راستای ارائه خدمات صحی به مجروحین و مریضان، موفقیت آرزو کرد.

رئیس جمهور گفت: چند مرتبۀ که من بخاطر عیادت مجروحان به شفاخانۀ ایمرجنسی آمدم، تغیرات مثبت در ماحول، نظافت، بهبود وضعیت، مدیریت، انسجام و تعهد برای خدمات رسانی را شاهد بودم.

او افزود که همکاری در زمینۀ مداوای مردم نیازمند، فقیر، مجروحان و آسیب دیدگان، سرمایه گذاری عظیم است. وی خاطرنشان کرد که بین افغانستان و ایتالیا همکاری خوب وجود دارد و شفاخانه های ایمرجنسی از بدو تاسیس در افغانستان، تا اکنون فعالیت ها و خدمات بی نظیر را انجام داده اند و از این بابت من از حکومت و مردم ایتالیا تشکر می کنم.

رئیس جمهور غنی تصریح کرد که سال گذشته هدایت داده بودم تا از بودجه ملی با شفاخانه های ایمرجنسی همکاری صورت گیرد و امسال هدایت من به وزارت صحت عامه این است که با شفاخانه های متذکره همکاری مستمر داشته باشد.

وی با اشاره بر اینکه ما شاهد تکرار رویدادهای تروریستی در کشور نباشیم، گفت که خدمات صحی این شفاخانه ها همۀ افراد ملکی به شمول اطفال و زنان را در بر می گیرد.

با این حال رابرتو کانتون سفیر ایتالیا در کابل در صحبت های خویش، به نمایندگی از حکومت ایتالیا از رئیس جمهور بخاطر قدردانی از خدمات شفاخانه های ایمرجنسی در افغانستان تشکر نموده، گفت که خدمات صحی شفاخانه های متذکره در افغانستان نمایانگر تعهد ایتالیا بخاطر کمک و همکاری به افغانستان است.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد