خبرهای داخلی

434
۲۱ حمل ۱۳۹۷
نویسنده: خلیل اسیر

نزدیک به ۵۰ عراده واسطه نقلیه بدون اسناد قانونی پولیس در شهر کابل متوقف شد

وزارت امور داخله می‎گوید که “قطعه خاص عملیاتی استخبارات” این وزارت نزدیک به پنجاه عراده واسطه نقلیه پولیس را که بدون اسناد قانونی و خارج از تشکیلات پولیس در شهر کابل تردد می‎کرد، شناسایی و ضبط کرده است.
این وزارت پیشتر با نشر اعلامیه‎ای از افرادی که وسایط نقلیه پولیس را خارج از تشکیلات پولیس مورد استفاده قرار می‎دهند خواسته بود تا این وسایط را دوباره به وزارت امور داخله برگردانند.
در این اعلامیه تصریح شده بود که اگر به این خواسته وزارت امور داخله توجه نشود، وسایط تحت تصرف این افراد از سوی نیروهای پولیس شناسایی و متوقف خواهد شد.
با این حال، وزارت امور داخله گفته است که در جریان کمپاین جمع‎آوری وسایط نقلیه بدون اسناد قانونی و خارج از تشکیلات پولیس، تنها در چند روز اخیر، ۴۹ عراده از این نوع وسایط نقلیه در شهر کابل شناسایی و ضبط شده است.
این وسایط نقلیه پولیس در اختیار افرادی قرار داشته است که اسناد قانونی برای استفاده از این وسایط را در اختیار نداشته‎اند و یا خارج از تشکیلات پولیس فعالیت می‎کرده‎اند.
ویس‎احمد برمک، وزیر امور داخله، گفته است که طرح جمع‎آوری وسایط نقلیه فاقد اسناد قانونی پولیس به خاطر جلوگیری از بی‎نظمی در شهر کابل در حال اجرا است.
برمک افزوده است که پس از این هیچ یک از منسوبان پولیس اجازه ندارد از وسایط نقلیه پولیس خارج از چوکات ماموریت پولیس و خلاف قوانین و مقرارت استفاده کند.
پیش از این شکایت شده بود که بعضی از افراد با استفاده از وسایط نقلیه و امکانات متعلق به پولیس دست به بی‎بندوباری در شهر کابل زده‎اند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد